| CARLI a întrebat:

Daca ai vedea un catel pe jos si ranit ce ai face? L-ai ignora sau ce ai face?

Răspuns Câştigător
| SoNevable a răspuns:

L-as fi luat acasa,l-as ingriji,bandaja, si l-as pastra
eu nu pot sa rezist... Lumea arunca catei mici pe unde apuca si imi este mila de ei, nu ii pot ignora

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca as avea masina as pune o punga si las pune pe scaun apoi las duce la spital sau la centrul de animale abandonate sa se ocupe de el.

| mgtow a răspuns:

Daca ar fi pisica preferabil neagra o duc la doctor apoi o tin la mine acasa

| Smiley a răspuns:

Cred ca l-as lua acasa pentru ca eu iubesc animalele si nu mi-ar placea sa vad unul care sufera...

| brokenkid a răspuns:

Ciudat, chiar ieri in fata casei mele s-a auzit o frana brusca de masina, un tiganus plangea la capul cainelui sau care tocmai a fost lovit de masina, nimeni nu a sarit in ajutor, dar vazand cainele cum se zbate intre viata si moarte nu am putut rezista sa nu il ajut, il iau in brate si il duc la medicul veterinar care statea la 4 -5 case de mine, nu e un gest mare, dar copilul n-ar fi stiut de medic, nimeni nu ia sarit in ajutor, iar medicul nu lar fi bagat in seama pe copil fiind rrom si murdarel. asta e Romania

| SoNevable a răspuns:

@Ciiiuzy sa stii ca eu am gasit un catel ranit pe jos si chiar l-am luat acasa i-am dat sa manance si apoi l-am dus la veterinar

| Pământul a răspuns:

L'as duce undeva la ecarisaj undeva, unde sa poata stabili exact cat e de ranit si daca sa'l eutanasieze sau puna la adoptie.

| Cici4Mici a răspuns:

L-as lua, si l-as duce in casa sa ii dau mancare sa acopar rana, si l-as tine pentru cateva zile in casa pana ise vindeca rana.

| lynes a răspuns:

Pai mai intai l-as lua acasa,L-as hrani si pe urma la veterinar! Apoi pana la recuperare finala, il tin la mine, si am grija de el.
Am mai facut asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati oameni iubitori. cati vor sa ajute! dar cati dintre voi AU FACUT asta macar 1 data?! eu cred ca numai gura e de voi.

Normal ca nu l`as ignora... sincer, eu cand eram mica aduceam acasa toate pisicile ranite si le dadeam de mancaree whistling. as incerca sa il ajut cat pot.winking

ceau.

| Butterfly928 a răspuns:

Eu l-as ajuta. L-as lua de pe strada si l-as duce la veterinar sa vad daca nu are vreo boala si daca are o boala il vindeca la veterinar daca nu are il iau acasa. L-as spala, i-as vindeca rana, i-as da sa manance si daca vad ca dupa cateva zile se simte mai bine il duc inapoi de unde l-am gasit ca poate are si el o mama.

| Alle_1145 a răspuns:

EU L-as lua acasa si as incerca sa am grija de el bine inteles dupa ce l-ar consulta medicul veterinar deoarece iubesc cateii si imi este mila sa ii vad suferindhappy

| alliuffyuffy a răspuns:

Ias pune de mancare si las ajuta! funda plz?

| simo22 a răspuns:

Eu as lua catelul sil-as duce la veterinarlove struck si dupa aceea as avea grija de el acasa lamnkiss