| Brasov_Dutzu_1997 a întrebat:

Dacă am 2 note la oral și teza profesoara îmi poate încheia media după noile reguli?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cate ore pe saptamana ai materia aia. Trebuie sa numeri orele acelea si sa le aduni cu unu, iar ala e numarul minim de note pe care trebuie sa le ai ca sa poti fi incheiat.Nu cred ca sunt reguli noi in legatura cu calcularea mediei, doar ca media din 5-8 conteaza 20% din admiterea la liceu, nu 25% cum a fost anul trecut.

| Idontcare11 a răspuns:

Pai cate oer pe saptamana ai atatea note ar trebui sa ai. Fara teza. Minim! Normal ar fi bine cu una mai mult.

| Cristian_Balint_1991 a răspuns:

Da, si daca ai 2 note te poate incheia