| OrangeRoIt a întrebat:

la matematica am 3 note + teza si fac matematica 5 ore pe saptamana.Se poate incheia media cu 3 note+teza?

Răspuns Câştigător
| Miiruuna a răspuns:

Depinde de profesor.
Normal ar trebui sa ai 4-5 note + teza. Cate ore ai + nota din teza. fie cu una mai putin.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sunt obligatorii 4 note fara teza. Deci ar cam trebuii sa mai iei.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Depinde de profesor, si de cate note au ceilalti din clasa. De exemplu daca multi din clasa au doar 2 note sau 3, atunci probabil va da un test. Daca majoritatea au 4 note (fara teza) atunci pe cei care au 3 note ii va asculta. Dar se poate si sa te incheie. Proful cum este? A mai incheiat si inainte cu 4 note cu tot cu teza? Daca da, atunci ai sanse mari sa nu te mai asculte.

| oOSaritaOo a răspuns:

Daca profesorul vrea, se poate.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Depinde de fiecare. Multi profesori zic ca trebuie nr de note = nr de ore +1 + teza, dar se poate incheia si cu 2-3note +teza. Daca ai minim 2 note + teza, nu are voie sa te lase cu media neincheiata.

| ILoveTacos a răspuns:

Tocmai ni s-au incheiat mediile la matematică, trebuie să ai patru note și teza.

| SmartLie a răspuns:

Trebuie sa ai macar 5 note.

| CuloriHD a răspuns:

Nu se poate incheia media doar cu 3note+teza, daca ai 5 ore pe saptamana trebuie sa ai 6 note +teza

Funda?

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca profesorul vrea, iti încheie media si cu doua note+teza. Trebuie sa ai atâtea note cate ore ai + încă o nota!

| OoAlexaOo a răspuns:

Daca nu ma insel, ai nevoie de 5 note, plus teza. In total sa ai 6, cu o nota mai mult ca numarul de ore pe care le ai intr-o saptamana.

| An3ta17 a răspuns:

Daca ai 5 ore pe saptamana atunci ar trebui sa ai minim 4 note +teza