| stelinela a întrebat:

Daca ar organiza cineva dintre voi tabere de vara, ce ati include in primul riind in program?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Jocuri pe echipe. Unul dintre primele exercitii ar fi identity t-shirt (tricoul identitatii). L-am aflat la un training. Fiecare participant primeste cate un tricou alb si culori speciale pentru textile, materiale, capse, ac si ata etc. Fiecare isi transforma tricoul astfel incat sa il reprezinte: deseneaza ceva pe el, lipeste, coase, apoi, in echipe sau, de ce nu, pe rand, isi prezinta identitatea prin aceste tricouri. Mi se pare un exercitiu util, care poate fi facut la inceput, ca membrii sa se cunoasca mai bine. Alte joculete ar fi afara, in echipe, cu diverse probe, astfel incat fiecare membru sa fie valorizat in cadrul echipei.

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Orientare turistica, drumetii pe munte cu cortul in spate, facuri de tabara cu multe jocuri si sa nu uitam de catece si chitara

mlm
| mlm a răspuns:

Multa distractie, drumetii si tot felul de jocuri logico distractive.

| covexrobu a răspuns:

Instructie ca la armata in prima saptamana si in a doua drumetii si orientare. Degeaba ii bagi la orientare fara o pregatire prealabila.

| NatyyPRR a răspuns:

Salut, ai putea incerca un joc de logica si cultura generala cum ar fi: conquiztador