| SalutTpu a întrebat:

Daca ar trebui sa organizezi un concurs de biciclete, ce reguli ai stabili si ce ai zice ca este interzis in acest concurs?

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Reguli:
- traseu minim 10 km
- biciclete de acelasi fel, greutate
- concurenti de aceeasi greutate
- sticla cu apa (aceeasi cantitate pentru fiecare concurent )
- cel putin 3 puncte de verificare contratimp, pe traseu... pentru a combate stationarea
- echipament de siguranta
Interzis:
- lovirea sau atingerea celorlalti concurenti
- scurtarea sau devierea de la traseu
- provizii suplimentare
- schimbarea bicicletelor
PS: cam asta as propune eu!

3 răspunsuri:
| AmandytaErhan a răspuns:

Sa se impinga unul pe altul, sa iasa de pe traseul stabilit. hm, nu cred ca trebuie mai multe! papa!

| Ionela78 a răspuns:

Sa nu triseze,sa inceapa mai incet apoi tare,sa nu o i-a pe scurtaturi,sa aiba echipament corespunzator(genunchere,etc.)atunci cand prind viteza sa nu puna frana pe fata ci incet cea pe spate,sa nu faca scheme pentru a se dezichilibra, sa nu se dea mare, etc. fundita?batting eyelashes

| CrowUp a răspuns:

As face asa:

Reguli concurs Cicle Bike

1.NU trebuie sa veniti imbracati cu blugii.
2.TREBUIE sa aveti obligatoriu casca
3.SA faceti dupa reguli, altminteri ve-ti fii descalificat
4. FACETI intru asa fel cat sa evitati de a face deseuri
5.CONCURSUL daca nu va convine, adresati-va mie.
6.TRISAND ve-ti pierde.

O dimploma ii se va primii celui ce va respecta motto-ul,, Nu faceti concursul trisand''

Întrebări recente