| sweety_1169 a întrebat:

Daca de ex vreau sa plec in franta pot pleca doar cu buletinu? si cum fac daca nu am 18 ani?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu poti decat cu acordul ambilor parinti si trebuie sa fii insotita de un adult (tutore)care sa raspunda pentru tine. Poti pleca doar cu buletinul.

| laramaria a răspuns:

Da, poti pleca doar cu buletinul in franta doar daca treci numai prin tari din ue. Daca pleci fara parinti si esti minora, ei trebuie sa isi dea acordul-se face la notar; e valabil si daca pleci doar cu unul din parinti.Calatorie placuta!

| annda a răspuns:

Pai sa poti pleca doar cu buletinu trebuie sa ai 18 ani. Ai nevoie de o procura de la parinti pe care o faci la notar, asta daca pleci fara ei.

| danukck a răspuns:

Poi dc nu ai 18 ani nu poti sa pleci cu buletitu.

trebuie sa`ty fc pasaport

numai pers care am peste 18 ani pleaca numai cu buletitu

oricum distractye placuta in franta
sa`mi zici cum a fostbig grin

pupudevil!:*

| pysysexyshyrea a răspuns:

Yo stiu ca acum ai nevoie doar de buletin sa pleci in strainatate!

| sweety_1169 explică:

Ms de raspunsuri

| sweety_1169 explică:

Deci trebuie sa-mi fac pasaport si procura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca poti, poti pleca numai cu buletinul numai ca daca nu te duci cu parintii, trebuie sa se duca la notar sa faca o declaratie in 2 sau mai multe exemplare cum ca isi dau acordul sa iesi din tara.Si asta ar fi tot...
Drum bun si have funwinking