| roscata1234 a întrebat:

DACA detin buletin provizoriu pot sa-mi fac pasaport si ce acte imi trebuiesc

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa-ti faci pasaport si ai nevoie de cartea de identitate provizorie si taxele platite.
Daca doresti sa-ti faci pasaport simplu electronic vei achita
234 (costul pasaportului) + 32 lei (taxa consulara) iar daca doresti doar pasaport simplu temporar (valabil doar 1 an) vei achita 64, 20 lei (costul pasaportului) + 32 lei (taxa consulara).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se face pasaport cu buletin provizoriu,,,,, trebuie scos prima data cel normal,,,, si dupa pasaport,,, si altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E proasata