| Ramo137 a întrebat:

Urgent.TPU. Cum imi schimb buletinul? am buletin provizoriu in Bucuresti si asi dori sa stau ceva timp la o prietena in voluntari, Ilfov. Sa il fac provizoriu, dupa m-as muta inapoi in Buc. Ce acte imi trebuiesc? Si cum procedez.
Multumesc anticipat, dau funda.

3 răspunsuri:
| GreyShaw a răspuns:

Păi în primul rând trebuie să mergi cu prietena ta, să ai la tine buletinul vechi, + contractul de casă sau locul unde stă prietena ta, mă rog, te duci la poliție spui că vrei să îți schimbi buletinu actual cu altul nou! Și voila, ai buletin de bucurești în max 7 zile, deci înțelegi?, funda?

| Ramo137 explică (pentru GreyShaw):

| GreyShaw a răspuns (pentru Ramo137):

Altcumva nu se poate. ce am spus m-am referit ca te ia in spatiu prietena ta, deci si eu am incercat si in ziua de azi am buletin de Bucuresti xD