| mgtow a întrebat:

Daca fumez cate un pachet de tigari in fiecare weekend la ce varsta voi muri? intre 60-70 de ani?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu stie. Oricum, semnificativ mai devreme decat ai muri daca nu ai fuma.

| andreutz a răspuns:

Nu, o sa mori la 32 de ani in somn, intr-o seara linistita de mai. vecinii tai de deasupra o sa aiba o petrecere, o sa asculte muzica prea tare si o sa danseze prea mult, iar de la atata miscare o sa iti cada in cap lustra veche de 50 de ani de la bunica, care cantareste pe putin 80 de kg. Somn usorhappy

| anotherchild a răspuns:

Nimeni nu stie asta.
Tigarile le afecteaza tuturor altfel viata.
Depinde de organism, de mai multe `chestii` - sa zic asa.
Unii pot muri de tineri - altii pot trai normal - chiar daca au fumat o viata intreaga.

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu putem ştii.
Depinde de multe chestii, şi de organismul tău, eu ţi-aş sugera să te laşi de fumat pentru. că în primul rând îţi atacă plămânii, apoi si celelalte organe.

| MihaelaDart a răspuns:

Fumeaza mai intai si vei vedea singur la ce varsta vei murii.

| pauladrian a răspuns:

Ca fumezi, ca nu fumezi, pana la urma tot mori.

| paulthe1 a răspuns:

Poti sa mori oricand, depinde si de organism, tigarile is foarte daunatoare dar o sa te doboare altceva(stresul, iubita(glumesc), lipsa banilor ) poate si din cauza asta te-ai apucat de fumat... sau poate anturajul...
Oricum nu e bine, ti-as sugera sa te lasi!
Succes!

| KellyGreen a răspuns:

UN sfat:Lasa tigarile ca nu-s bune!

| Seby91 a răspuns:

Maine!laughing

| Daria2468 a răspuns:

Pai ca-m da deoarece fumjatul iti ataca toate organele eu iti zic sa te lasi de fumat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca fumez un pachet pe zi, mai prind ziua de maine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti muri si mai tarziu de 70 de ani dar vei muri in chinuri. Fumatul afecteaza creierul, e dovedit stiintific.