| Jonsdottir a întrebat:

Daca imi cumpar un laptop nou din magazin si are instalat deja Windows 8, pot sa instalez alt sistem de operare, de ex Windows 7 sau XP?

Răspuns Câştigător
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Da poti.dai formatare la windowsul instalat si instalezi ce sistem de operare vrei tu.

3 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Da, poti!

| stlucian a răspuns:

Da poti.Sistemul de operare e ca un fel de bonus (licenta pentru un an) dar daca nu-ti place poti sa-l schimbi cu ce-ti comvina mai mult.Asta nu schimba garantia laptop-ului cu nimic daca folosesti aparatul in conditiile prevazute in cartea tehnica.

PS:Ai grija de ce model/firma/caracteristici si nu in ultimul rand de perioada de garantie!(trebuie sa fie de minimum 2ani)

| PisycutzaTa a răspuns:

Sigur ca poti!