| fluture2404 a întrebat:

Daca imi iau simsul 3 original as vrea sa stiu ce contine.Adica la sims 2 ca sa am anotimpuri, animale, mobila noua etc. iti trebuie mai multe versiuni. Vreau sa stiu la sims 3 original(simplu) daca contine anotimpuri animale etc.
Ce primesc nou.

Pentru raspunsuri dau fundita.Multumesc

Răspuns Câştigător
| GoddesWilma a răspuns:

The freedom of The Sims 3 will inspire you with endless creative possibilities and amuse you with unexpected moments of surprise and mischief!

Create over a million unique Sims and control their lives. Customize everything from their appearances, to their personalities and even the home of their dreams. Then, send your Sims out to explore new locations around town and to meet other Sims in the neighborhood.

Go online to download exclusive content and show off your own creations to the world. With all-new quick challenges and rewarding game play, The Sims 3 gives you the freedom to choose whether (or not!) to fulfill your Sims’ destinies and make their wishes come true.

si acum sa iti traduc happy

Libertatea de The Sims 3 va va inspira cu posibilităţi infinite de creaţie şi vă amuza cu neaşteptate momente de surpriză şi necaz!

Crearea peste un milion de Sims unic şi controla viaţa lor. totul Customize din apariţiile lor, la personalitatile lor şi chiar casa visurilor lor. Apoi, trimite Sims dvs. de a explora noi locatii din jurul orasului si pentru a satisface alte Sims în cartier.

Du-te online pentru a descărca conţinut exclusiv şi scoate în evidenţă creaţii proprii la lume. Cu toate-noi provocări rapidă şi joc plină de satisfacţii, The Sims 3 iti ofera libertatea de a alege dacă (sau nu!) Şi-a îndeplinit destinele Sims dvs. şi face dorinţele lor devin realitate.

În The Sims 3, casele și cartierele simșilor vor face parte dintr-o hartă care va evolua încontinuu. Dacă inițial, jocul va avea un cartier cu 97 de loturi, cu ajutorul unui "generator" de cartiere, se va ajunge la o adevărată metropolă. Toți simșii din cartier își vor trăi viața individual și vor îmbătrâni indiferent de ce familie va alege jucătorul. "Ce faci în afara casei tale, contează acum la fel de mult ca ceea ce faci în interior" - au declarat editorii jocului. Jocul vine cu o opțiune nouă "Story Progression", care permite simșilor inactivi din cartier, să se dezvolte în continuare ca și când cineva i-ar controla, precum să înainteze în vârstă, să se căsătorească, să fie promovați la servici, să nască, e. t. c.[5] Sistemul "Wants (nevoi) - Fears (temeri)" din The Sims 2, este acum înlocuit de "Whishes (dorințe) - Opportunities (oportunități)". Rămâne totuși dorința "supremă", "Lifetime Wish".

În locul necesităților (Needs), simșii au acum Moodlets, care pot fi pozitive, sau negative. Moodlets implică o serie de activități sociale sau emoționale, precum o masă gustoasă, plăcerea de a sta într-un fotoliu confortabil și multe altele.

Durata de viață a unui sims poate fi aleasă de jucător. Etapele prin care un sims trece de-a lungul vieții sunt: sugar, bebeluș, copil, adolescent, adult tânăr, adult, bătrân (baby, toddler, child, teen, young adult, adult, elder).

Vor exista și noutăți precum setarea unui nivel de dificultate pentru fiecare familie, spitale unde simșii vor putea da naștere și biciclete pe care simșii vor putea să se plimbe prin cartier. De asemenea, "operele de artă" pe care personajele le pictează, vor putea fi personalizate fiecărui sims în parte. Se vor păstra câteva trăsături din pachetele de extensie (expansion pack) ale Sims2: etapa de viață "young adult", aspirațiile, inventarele personale și telefoanele mobile (din University), mașinile personale și restaurantele (din Nightlife), pescuitul (din Seasons), bijuteriile și plaja (din Bon Voyage), spălatul pe dinți și plafoanele (din Apartment Life).

Crearea unui Sim

În The Sims 3 jucătorul va avea posibilitatea să creeze simși complet unici, având în vedere alegerea personalității, greutatea, culoarea părului și frizura, hainele, trăsături rasiale, etc. Simșii vor putea fi musculoși, grași sau medii. Structura corpului simșiilor se va putea schimba în joc depinzând de ce și cât vor mânca. Se vor putea adăuga pistrui, iar tonurile pielii vor fi complexe, nu doar nuanțe, ca în Sims 2. Și trăsăturile de caracter au fost îmbunătățite. Bebelușii vor avea două caracteristici morale de bază și vor acumula până în stadiul de adult 5 trăsături cu care vor rămâne toată viața. Trăsăturile sunt moștenite de la părinți, însă pot fi influențate și de modul de viață, iar jocul ne va pune la dispoziție peste 70 de trăsături din care să alegem. Un sim nu poate fi creat alăturând trăsături contradictorii, iar la fiecare trăstură, se adaugă anumite comportamente. Spre exemplu, simșii neîndemânatici, vor strica adesea lucrurile cu care intră în contact, iar cei foarte impulsivi, îi vor enerva pe cei din jur.
[modifică] Slujbele

Slujbele disponibile vor fi ca și până acum politics, criminal, military, science, chef și entertainment, însă în Sims 3 fiecare serviciu se va divide în diferite ramuri. Spre exemplu, dacă doi simși lucrează în același domeniu, fiecare poate promova în mod diferit și în momentul în care au atins apogeul, pot primi în continuare măriri de salariu. În plus, simșii vor putea lucra și part-time sau peste program dacă vor să câștige mai mulți bani. Fiecare domeniu de lucru are o clădire în oraș. Simșii se pot angaja la un loc de muncă disponibil în respectiva clădire și chiar dacă în timpul programului de lucru ele sunt ascunse în clădire, jucătorul le poate influența comportamentul într-o anumită măsură. Copiii și adolescenții vor merge în continuare la școală, dar acum își pot face temele pe calculator sau cu ajutorul cărților din bibliotecă la fel ca în University.[6]. Toate slujbele isi pot chema angajatii in plus la munca din cauze de serviciu.

funda?big grin