| NewFolder a întrebat:

Daca inchid ochii, de ce nu vad in mine?thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se face întuneric în fața ochilor.
Ploapele nu mai permit lumina spre ochi, este ca o barieră.
Pa, pa.

18 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Dar vezi in tine, de fapt vezi in creier.se numesc : VISEwinking

| asko a răspuns:

Daca tu nu vorbesti de ce nu e liniste?

| xibalba a răspuns:

Pentru ca in tine vezi doar reflectand si analizand anumite aspecte din personalitatea ta si din ideile tale. Nu ai cum sa vezi cu ochii in tine, decat cu gandul. Daca vrei sa vezi in tine, ia un manual de anatomie.

| asya a răspuns:

Pt ca nu ai adormit inca...tongue

| Gabry a răspuns:

Pentru ca nu dai ochii peste cap ca sa poti vedea in tine(in cap). Tu cand inchizii ochii te uiti in aceeasi directie.
(sper ca la asta te refereai)

| adrianhasde a răspuns:

Fiindca nu ai ajuns inca la nivelul acela spiritual incat sa vezi in tine sau cu ochii inchisi sa citesti de pe o foaie. Eu am intalnit asemenea persoanewinking

| Brigitta a răspuns:

Pentru ca pleoapele inchise nu permit lumina sa patrunda si sa reflecte vreo imagine happy

| juniper a răspuns:

Nu numai cu ochii poti vedea in tine.

| christabell a răspuns:

Intotdeauna trebuie sa "vezi"in tine, e important, cunoastere de sine se numeste.

| adika a răspuns:

Ca sa stai fata in fata cu constiinta sau sufletul tau, nu trebuie sa ai ochii inchisi, trebuie sa te rupi de cotidian, rutina, real...

| kathessa a răspuns:

Pentru ca nu te straduiesti destul...

| adi a răspuns:

Pentru ca nu ai oglinzi in pleoape, si chiar daca ai avea, nu ar fi lumina.

| Ruxy a răspuns:

Pentru ca in momentul in care inchizi ochii, iti inchizi si ochii mintii, care ti-ar permite sa vezi in tine. Tine deschisi ochii mintii si sunt convinsa ca vei vedea...winking
Apropo... poarta sufletului e deschisa? Ca sa ai unde sa te uiti...happy

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Daca ar fi asa simplu...am fi cu toti geniitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai becul stins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate, dar iti trebuie exercitiu pentru asta, intuitia ta este buna, continua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vederea in interiorul uman (introspectia )- exista, oamenii prin exercitiu pot avea aceasta calitate.

| costica a răspuns:

Pt ca nu iai inchis destul de adanc
pa pa