| Numero1 a întrebat:

De ce atunci cand un baiat si o fata se sarut inchid ochii?

Răspuns Câştigător
| Exclusive a răspuns:

Atunci cind ne sarutam, cind ne rugam, cind visam stam cu ochii inchisi...De ce? pentru ca cele mai frumoase lucruri din viata noastra, nu se vad, dar se simt...aceasta e parerea mea)

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eah.
Tine-i tu deschisi si da-ti singur raspuns.

| Silviu591 a răspuns:

Pai ar fi cam ciudat sa va uitati unul in ochii celuilalt la o distanta de 5 cm laughing e mai romantic.e placerea mai mare cu ochii inchisi

| windrime a răspuns:

Eu cred ca se tin ochii incisi pentru ca atunci cand un simt e blocat, celelalte functioneaza mai binesmug

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca foarte ciudat cu ochii deschisi, plus ca iti mai fuge privirea pe vreun perete, dupa alta tipa/tip.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- ca sa intrebe prostii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ce raspunsuri ti-au dat astiarolling on the floor.Eu una...tin ochii inchisi cand imi sarut iubitul, pentru ca..traiesc momentul:X.E mai intens asa, zic eu.

| Anda1708 a răspuns:

Nu este obligatoriu atunci cand te saruti sa inchizi ochii, dar pur si simplu acesta este un gest involuntar pe care il face corpul nostru.