| AlyLov3 a întrebat:

Daca merg cu cortul... sunt sanse sa vina vreun animal langa/in cort? Daca da cat la suta?
P.S La munte!

Răspuns Câştigător
| GabyB94 a răspuns:

Sanse sunt, mai ales sa vina langa cort.
Dar exista cateva reguli:
1) nu sta langa stana, ca s-ar putea sa vina ursul la stana si nu vrei sa fii in preajma; si s-ar putea ca si cainii de la stana sa nu fie prea fericiti cu tine acolo
2) nu tine mancarea in cort; o pui intr-o punga, o legi bine si o pui in brad
3) tii cortul inchis tot timpul, eventual il aerisesti prin plasa de la usa pe care o tii inchisa
4) daca ai noroc, poate te opresti intr-un sat si te lasa omul sa ii stai in curte

Desigur ca totul depinde la care munte te duci. Daca sunt campinguri in zona, acolo e cel mai sigur.

5 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Depinde in ce zona te duci. Daca te stabilesti foarte aproape de padure sau chiar in interiorul ei, ei bine, poti sa te astepti la "musafiri". Daca ramai intr- zona mai frecventata si mai aproape de drumuri utilizate, in care prezenta omului se face simtita mai mult, sansele sunt mult mai mici sa ai de-a face cu animale. Bafta multa si grija mare! happy

| Musique a răspuns:

Depinde de unde pui cortul.
Uneori pot trece vaci/oi (dacă-l pui pe lângă o stână) sau câini, în cazul în care te instalezi în apropoierea satului.
Însă nu cred că vor crea probleme.
Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde te duci, daca ai sa te duci im mijlocul padurii vine ursu, daca te duci pe varful muntelui nu mai vine ursu ca nu urca el pana acolo

| ywar a răspuns:

Depinde la ce animal te gandesti! Depinde unde campezi!
Daca esti fata si animalul are 2 picioare si arata bine, iti mai pare rau? happy
Serios vorbind, nu cere sa ti se dea sanse de nu stiu cat la suta pentru ca sunt aleatoare si depind de foarte multe variabile.

| Danutul22 a răspuns:

Daca lasi mancare vine 100%, dar pentru a impiedica asta, curata zona si fa un foc destul de mare pentru a le impiedica