| alexandrunaj a întrebat:

Salut.Daca merg pe munte si dorm in cort pot face reumatism peste mai tarziu? Cum stiu cand e prea frig pentru mine si pot aparea probleme cu trecerea timpului? Daca merg pe munte si dorm intr-un sac de dormit tot sunt sanse de reumatism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Reumatism poti sa faci si daca nu mergi pe munte. Depinde de organism. Asa ca traieste-ti viata ca la batranete tot acolo vei ajunge.

| ALGator a răspuns:

Nu sunt șanse de reumatism. Are alte cauze.
Ia-ți cu tine lucruri ca sa te simți confortabil. Corpul te învăța el când e frig sau nu.

| GreenVoid a răspuns:

Cand simti ca i prea frig pentru tine, pe bune? Ti e frig cand simti tu ca ti e friglaughingNu stim noi cand si cum suntem persoane diferite.Un barbat simte mai greu, o femeie poate ii este mai usor frig sau daca esti grasa poate n o sa l simti asa de tarehee heeIn sacul de dormit n are cum sa ti fie frig si daca simti totusi racoare tragi o bluza pe tine ce i asa greu?

| Ben00 a răspuns:

Mergi vara pe munte, nu acum.