| DenissaDeea a întrebat:

Daca o prietena tea dezamagit o data, mai poti avea incredere in ea?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, chiar daca... o ierti, nu vei uita niciodata ce ti-a facut mai ales daca e ceva legat de...suflet.

23 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Personal da, am fost dezamagita de cateva prietene, dar am tinut prea mult la ele si am ales sa le iert si sa le mai ofer inca o sansa.Cred ca fiecare om merita cel putin o sansa in viata, cu atat mai mult daca este un prieten bun de-al tau.Si sa nu uitam ca si noi la randul nostru poate am dezamagit candva prieteni buni, ideea este sa ne corectam si sa avem puterea sa iertam, sa ne cerem iertare si s-o luam de la capat.Depinde doar de noi!
P. s: daca crezi ca merita sa lupti pentru relatia cu prietena ta, o sa poti trece peste asta, daca exista reciprocitate si daca isi doreste sa se corecteze.

mlm
| mlm a răspuns:

Din pacate, eu nu mai pot avea incredere in ea a doua oara, o data cea gresit gata s-a terminat(asta desigur in cazul in care a fost greseala prea mare.)

auran
| auran a răspuns:

Nu si in afara de buna ziua nu am avut ce discuta

| DenissaDeea explică:

Cryss'@ai dreptate! Depinde cat de grava e situatia! dar totusi imi cere o a doua sansa, dar nu mai i-am incredere in ea ca prietena.

| DenissaDeea explică:

Va multumesc la toti care sau straduit sa imi dea un sfat! cred ca am sa tin cont si de parerile voastre, care chiar imi sunt de mare folos, multumesc la toti.

| dulshe a răspuns:

Ca inainte nu poti avea incredere, pote un 20% mai ai, dar k inainte adica 100% niciodata, greu se mai poate castiga acea incredere, chiar daca te prefaci k ai incredere in ea nu rezolvi nimic, nici macar sa uiti:-s

| cotzobel a răspuns:

Personal eu nu mai pot avea incredere in persoane care ma dezamagesc... le iert pentru ca asa consider ca e bine, dar in momentul in care vreau sa le divulg vreun secret ceva ma retine. dar acum depinde si de ce a facut, de cat timp suntem prietene.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

As mai avea incredere in ea insa nu ca prima data
adica as fii mai preventiva, mai atenta
cine greseste o data o poate face si a doua oara
dar stii cum se zice ca oricine merita o a doua sansawinking

| JustMeFlory a răspuns:

Daca m'ar rani o prietena pe care o stiu de cativa ani, m'as simti ff tradata sa stiu ca am av incredere in ea, si ea si'a batut joc.nu as mai putea sa am incredere in ea, acum depinde si de ce anume a facut si cat de grava a fost situatia.

| SMTHING a răspuns:

HMMMMMM pai eu as zice sa mai ai incredere in ea dar daca te mai dezamageste iti zic sa nu mai ai incredere in ea

| Cryss a răspuns:

Depinde cat de grava e situatia happy, si cat de apropiate suntem. Poate ca as mai avea incredere in ea dupa o perioada mai lunga, insa niciodata incredere deplina happy.

| dyanna a răspuns:

Da. daca mi-ar fi prietena adevarata si ar calca o data stramb, i-as mai oferi o a doua sansa, bineinteles. acest lucru s-ar intampla daca m-ar dezamagi nu daca m-ar trada (pentru mine e o diferenta)

| andreea_8479 a răspuns:

Depinde cat de mult ti a gresit, daca sti sa ierti repede. daca vrea ca u sa ai din nou incredere in ea va trebui sa iti demonstreze ca regreta ceea ce a facut si se straduieste sa iti recapete increderea. dar daca ti-a gresit o data nu ii va fi greu sa o faca asta sh a doua oara. ti a demonstrat ce prietena buna poate fitongue. acum depinde sh utongue

| petitdreamer a răspuns:

Depinde de cat de tare te-a dezamagit, si de cat de bine va intelegeti... daca o sa va impacati, comporta-te cu ea ca si cum nu ar fi gresit, k alfel va regreta k a vrut sa va impacati daca o bati tot timpul la cap k te-a dezamagit... dar pune-i in tema, k daca se mai intampla o data, te va pierde definitiv...

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Ei bine.Pe mine m-a dezamagit o colega cu care am fost foarte buna prietena pana in a-5 a.Si de atunci n-am mai avut incredere deplina in ea.Nici n-o so iert pentru ce-mi face si nici pentru ce mi-a facut.Raspunsul meu este ca dupa ce te-a dezamagit n-ar mai trebui sa ai incredere in ea.

| sorana_1576 a răspuns:

Am patit si eu ca prietena mea sa ma faca pe la spate, dar n-am putut, asa ca am terminat-o cu ea, deoarece nu imi mai era prietena nici dusman Asa ca, gandeste-te bine. UN OM CARE TE-A TRADAT, NU-TI MAI E PRIETEN CI DUSMAN.

| deiutza_9183 a răspuns:

Este foarte greu sa mai ai incredere deuarece se zice ca cine greseste o data greseste si a2-a oara dar tot o data se zice ca oricine merita a2-a sansa asa ca poate ar fi bine sa o luati de la capat dar de data asta sa nu-i spui viata ta personala pana nu vezi daca este sincere si ce intenti are
succes!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de intensitatea dezamagirii, daca-i spun ca am nevoie de ajutorul sau si-mi spune ca vine dar n-o face ma supar da-mi trece daca a avut un motiv intemeiat insa daca ii spun ceva si ma-ntinde pe la spate... ii trag si o bataita si-un sut in dos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Categoric, nu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca se poate repeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a

| novacovici a răspuns:

Increderea nu e negociabila. Ori o ai ori nu o ai. NU exista incredere doar partial. Oricine merita a doua sansa dar daca te mai tradeaza odata, nu mai poti avea incredere niciodata in ea. Si trebuie sa discuti cu ea si sa ii spui exact ce ai simtit si cum te-a ranit ca sa inteleaga.