| Iulia8659 a întrebat:

voi mai credeti in prietenie adevarata?
eu una nu pentru ca am avut incredere intr-o buna prietena care m-a dezamagit foarte mult, pentru ca i-am zis un secret foarte mare iar ea a vrut sa ii zica persoanei respective acel secret.
eu una nu stiu daca o sa mai pot avea incredere...sad

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si daca as fi inconjurata de dusmani(cuvant care nu e atat de manelar pe cat suna) tot as crede in prietenie.Crede-ma ca o sa dezamagiri mai mari decat intamplarea asta minora

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Nu cred pentru ca si mie mi s-a intamplat...nu mai ii spune nimic fi discreta, ia-o din scurt
si stii si tu, "Increderea se castiga greu, in multi ani, si doar in cateva secunde o poti pierde!"

| allebwa a răspuns:

Crede-ma ca nu mai poti avea prieteni foarte buni.Prietenii adevarati sunt cei care nu iti dezvaluie lumii secretele.Eu imi urasc colegele.Am o singura prietena adevarata care nu imi dezvaluie secretele, dar nici eu nu o fac.Eu mai bine ma integrez in grupul baietilor, deoarece, ei nu sunt gelosi pe tine cand iti cumperi o haina noua sau ceva. Dimpotriva! Te admira si te fac sa te simti super cu ei.Crede-ma,si eu ma integrez foarte bine in grupul lor.Am inceput sa joc football cu ei si sa fac aiki-do.Incearca si tu acelasi lucru(nu ma refer la aceste doua sporturi). Nu zic ca nu trebuie sa ai o prietena apropiata langa tine! Dar te sfatuiesc sa iti alegi cu grija prietenii!
Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! chiar in seara asta am patit`o...