| Decebalul a întrebat:

Daca vara asta este atat de calduroasa, iarna aceasta cum va fi dupa parerea voastra? Dar vara viitoare?

11 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

De multi ani nu a fost asa de cald ca vara asta.Eu cred ca iarna va fi obisnuita, iar vara viitoare va fi putin mai racoroasa.

| noink a răspuns:

Dupa parerea mea ninic nu mai e ca inainte. Imi povesteau parintii caci atunci cand erau ei mici, ziua era acceptabilde cald si noaptea ploua. La noi, parca clima ecuatoriala a venit aici, ghetarii se topesc...e tatal aiurea ce se intampla, dar in orice caznu e de bine, si daca continuam sa poluam peste 2 vezi vom sta cu 10 ventilatoare peste noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, verile nu mai sunt cum erau acum 10 ani. Imi dau seama de diferenta. Atunci nu aveam probleme cu arsuri solare, mergeam ziua in amiaza mare la rau si faceam baie, si nu pateam nimic. Acum te arzi si daca iesi din casa dupa paine laughing.
Oricum, indiferent ca e vara sau iarna, macar sa fie din belsug, ca asa trebuie. Sper sa fie zapada de 1 m la iarna.

| ovidiu8msn a răspuns:

La fel de banala, ca iernile trecute. Doar ca romanii tot timpul exagereaza si se plang din orce fleac.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Va fi caldut si fara prea multa zapada pana prin 23 decembrie. apoi vremea se va schimba si de prin 14 ianuarie va incepe un ger mare cu zapada multa pana prin 8-9 martie! asa e in fiecare an, asa e clima noastra! Vara viitoare va fi probabil si mai calduroasa din cauza poluarii care schimba clima in rau si aduce temperaturi rele, vara canicula, iarna GER!

| DaniAdrian a răspuns:

Pai dupa cum vad eu nu m-ai dureaza mult si din patru anotimpuri vor fi doua, din ce cauza? Dupa cum am vazut toti in fiecare vara este din ce in ce mai cald iar in fiecare iarna este din ce in ce mai frig, asta se datoreaza din cauza ca nu stim sa protejam planeta asa cum ne protejeaza si ea de foarte multe pericole.

| DubstepQueen a răspuns:

Clima a luat-o razna! Verile sunt super-secetoase, iar iernile friguroase.
Si vara trecuta au fost 39-40 crade, iar iarna trecuta peste -20.Deci va fi o iarna ca anul trecut...parerea mea.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru DubstepQueen):

Peste -20? poate sub

| DubstepQueen a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Ei...scz

| xKathrinexD a răspuns:

Eu consider ca este atat de cald din cauza POLUARII. Stratul de ozon s-a subtiat, iar caldura este mai puternica. Din acest motiv, verile vor fi mult mai calduroase, iar iernile, este posibil sa nu mai ninga atat de mult sau nu o sa mai ninga deloc, iar temperatura va fi una mult mai ridicata decat este normal.

| Gabitsa1Puiuts a răspuns:

Pai eu presupun ca nu va fi foarte rece....deoarece na :p si cu "inaclzirea globala", etc laughing Iar vara viitoar cred ca va fi la fel sau si mai si .....acum nu stiu. Dar asa cred happy