| Madda_3260 a întrebat:

Daca vreau sa imi pun internet de la romtelecom, de exemplu. si nu am buletin, o pot face cu certificatul de nastere?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la implinirea varstei de 18 ani nu o sa poti deoarece nu ai dreptul sa semnezi contractul, neavand capacitate de exercitiu deplina. De asemenea n-o sa poti fara carte de identitate, certificatul de nastere nu este considerat act de identitate. Roaga-i pe parinti sa faca demersurile pentru instalare si sa incheie actele necesare. Succes si numai bine!

| mateielisey a răspuns:

Nu trebuie sa ai neaparat minim 18 ani
daca nu ai faci pe parinti

| Madda_3260 explică:

NU ma refeream la mine. straight face daca o persoana si-a pierdut buletinul, poate sa faca cu certificatul de nastere?

Întrebări recente