| DouaPuncteSteluta a întrebat:

Ce acte imi trebuie pentru buletin? in afara de certificatul de nasterelaughing

Răspuns Câştigător
| Arekandera a răspuns:

Cererea tip. o vei gasi la sediul oficiului de evidenta a populatiei unde vei depune si celelate acte. Nu ar trebui sa platesti nimic pentru ea.
certificat de nastere. Trebuie sa ai pregatita o copie dar sa ai la tine si originalul
timbrul fiscal de 1 leu. Nu il vei putea cumpara acolo unde vei depune actele. Il poti cumpara in schimb de la orice oficiu postal Mai ai nevoie de actul de identitate al unuia din parinti, al tutorelui sau al reprezentantului legal cu care se face dovada domiciliului. De fapt, minorul va trebui sa fie insotit de unul dintre parinti sau, dupa caz, de reprezentantul sau legal. Daca parintii au domicilii diferite (cel putin in buletin) cererea pentru eliberarea actului de identitate se semneaza de parintele la care minorul are sau va avea domiciliul in noua sa carte de identitate.si
taxa pentru eliberarea cartii de identitate – 7 lei.

1 răspuns:
| DouaPuncteSteluta explică:

Multumesc tongue