| roxcsana20 a întrebat:

Dar aparatele foto digitale sunt mai bune la marca si la pret? ce parere aveti ca marciile la aparatele foto digitale? ele sunt: philips sau sony etc? dau funda la cel mai apreciat rasp...

Răspuns Câştigător
| Vogelspinne a răspuns:

Cele mai tari aparate foto digitale, de la noi din Romania sunt Nikon si Sony big grin

6 răspunsuri:
| koool a răspuns:

Cel mai bun de pe piata zic ca e, canon. Eu am Canon EOS 400D si sunt foarte multumit de el.

| malina_7817 a răspuns:

Eu sunt la un club foto si avem doar aparate din marca nikon, canon si fujifilm...si sunt foarte bune happy

| ciprianos a răspuns:

Daca vorbim de camere foto digitale gen entry-level si nu semi sau profesionale as merge pe cele de la Olympus pentru ca ei fac doar camere foto, cele de la Sony in special cele cu lentile Carl Zeiss si lista poate continua cu Panasonic, Nikon asta ca brand, ca functii fiecare difera de la model la model au rezolutii mai mari (mai multi megapixeli) sunt pe acumulatori proprii sau baterii reincarcabile tip R3 sunt care vin cu carduri de memorie incluse (cardurile cele mai scumpe sunt pentru Olymous si Sony XD respectiv MS Produo) dar cel mai bine mergi intr-un magazin de profil si vei fi indrumata spre aparatul care-ti va satisface toate cerintele! succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un Panasonic, e foarte bun( are un zoom optic 10x). A fost scump, cam 8 milioane acum 3 ani.

| jonh a răspuns:

Este o diferența dintr-un aparat de 60$ si un unu de 1000$.

| ddary55 a răspuns:

Cred ca cel mai bun si performant este nikon.Eu am luat unul mare negru de la EMAG