| Dootzy a întrebat:

Dati-mi si mie idei pentru o compunere cu titlul "Primavara, bun venit!". Pana acum am scris:
"In sfarsit a venit primavara!
Pamantul este plin de floricele care de care mai frumoase si ma colorate..."
Completati voi.

Răspuns Câştigător
| GrellSutcliff a răspuns:

Poti spune asa: pomii au inceput sa inmugureasca. iarba verde ca smaraldul are un miros foarte placut, cu mik, cu mare pasarile calatoare s-au intors la noi in zare laughing, poti sa mai zici ca toatzi gandaceii s-au trezit la viata.