| Valentin_5229 a întrebat:

Dati'mi si mie niste carti de citit.In special din'astea politiste(crime, jafuri.etc.), ca m-am saturat de din astea fara suspans...

Răspuns Câştigător
| AlexaS a răspuns:

Fantoma trecutului
Crima din Mesopotamia
Afaceri murdare
AGENTUL SECRET
O crima anuntata
ATAC LA PRESEDINTE
Avocatul strazii
Capcana lui Maigret
Capcane pentru turisti
Careul de asi
Cercul Interior
Pacate originare
Crime nerezolvate
Dansatoarea de tango
Disparut fara urma
Dreptatea Lupilor
Eroare judiciara

5 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Una singura foarte buna iti recomand.
Crima in Orient Express de Agatha Christie. Dar si celelalte.

| mistikk a răspuns:

Eu nu am citit foarte multe carti dar iti recomand Jurnalul secret al Laurei Palmer de jeniffer Lynch si inca o carte pe care am citit-o de curand si mi se pare foarte interesanta adica te tine in supans 'Omul care Rade" de Victor Hugo

| Someonelikeyou a răspuns:

Eu am citit "Martorul". este un roman politist care merita citit.
Baltagul.
thinking

| Gabriel_3333 a răspuns:

Crimele din Rue Morgue Edgar Poe
Dublura Edgar Wallace
13 la cina Agatha Cristie
Cianura pentru un suras Rodica Odoi Brasoveanu
Crima din Orient Agatha Cristie

Si eventul niste Conan Doyle:
Aventurile lui Sherlock Holmes
Memoriile lui Sherlock Holmes

Sper sa-ti placa happy

| Betty_7297 a răspuns:

Pai cauta pe google carti scrise de Agatha Christie, sunt politiste si sunt foarte interesante, au crima si suspans cat vrei laughing