| Alex_1638 a întrebat:

Dau funda! Daca dau comanda la un produl de pe internet, cand il primesc(livrarea se face acasa) trebuie sa dau buletinul sau sa semnez, sau altceva? Nu se poate doar sa semnez? Fara sa dau buletinul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trebuie sa dai actul de identitate, pentru a verifica numele si adresa si pentru a trece numarul actului si data eliberarii, ca sa poata dovedi ca a eliberat coletul cui trebuia. Mai trebuie sa platesti (daca nu l-ai platit in avans) si sa semnezi de primire. Numai bine!

2 răspunsuri:
| KurseMarkSasuke a răspuns:

Pai... probabil va trebui doar sa platesti eu am cumparat de pe net doua jocuri si prietenul meu la fel si ne-a pus doar sa platim...

| MariusEduard a răspuns:

Nu cred ca o sa reusesti in cazul meu nu s-a putut fara un act de identitate trebuie sa ai ai o justificare sa demonstrezi ca tu esti cel ce a comandat