| mirca a întrebat:

De ce a murit Leslie Nielsen? funda!

5 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

De batranete!

| Fantomita a răspuns:

Cunoscut pentru rolurile legendare din filmele de comedie "Naked Gun şi "Airplane", actorul canadian Leslie Nielsen a decedat la vârsta de 84 de ani.

Moartea sa a fost confirmată de nepotul Doug Nielsen, potrivit WSJ, care a declarat că Leslie a decedat la spitalul Ft. Lauderdale, bolnav grav de pneumonie. Impresarul actorului a declarat ulterior că acesta se internase în urmă cu două săptămâni şi a suferit complicaţii din cauza bolii care l-a răpus.

Nielsen este cunoscut pentru rolul lui Frank Drebin din seria "Naked Gun". El a debutat în 1956 în "The Vagabond King".

| clauss a răspuns:

I s-a terminat zilele

| OptimusPrime a răspuns:

Actorul canadian, starul seriei „Un poliţist cu explozie întârziată", s-a stins duminică, la vârsta de 84 de ani, într-un spital din statul american Florida. Cauza decesului a fost o pneumonie care s-a agravat în ultimele două zile. Nepotul actorului, Doug Nielsen, citat de AFP, a dat vestea cea tristă.

Leslie Nielsen a fost internat în urmă cu 12 zile în spital din cauza unei infecţii. Nepotul său a declarat că actorul de comedie a murit liniştit, în somn, şi i-a avut alături pe prieteni şi pe cea de-a patra sa soţie, Barbaree.

citeste aici: http://www.adevarul.ro/......61907.html

http://www.adevarul.ro/......61907.html