| adrian_6090 a întrebat:

De ce a pierdut germania cele doua razboaie mondiale

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Au deschis mai multe fronturi in lume,astfel logistica,si soldatii au fost raspinditi. spre exemplu la stalingrad,soldatii au prins iarna in echipament de vara,echipamentul nemaiajungand di cauza atacurilor si inchiderea cailor de acces a convoaielor cu provizii, echipament, intr-un cuvint al logisticii.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Fiindca s-au crezut prea destepti!rolling on the floor

| BlackScorpion07 a răspuns:

Joaca`te si tu seria medal of honor si o sa aflii raspunsullaughing

| GamingZone a răspuns:

A1doru vezi ca are dreptate express11 vezi ca nu gandeai tu intr-un an ce gandeau nemtii.Da si e adevarat au fost supra solicitati de atatea fronturi.Cu America, U.R.S.S etc.

| GamingZone a răspuns:

Iar lupta de la Stalingrad a fost o lupta mare.Acolo au murit multi civili si militari foarte multi.Iar rusilor nu lea pasat de acei civili de origine rusa.