| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a întrebat:

De ce acte e nevoie pentru a elibera cartea de munca?

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru intocmirea cartii de munca aveti nevoie de urmatoarele acte in copii si original; carte de identitate, certificat de casatorie, certificat nastere, certificat de nastere ale cpiilor daca aveti copii, diplome de studuu, diplome privind calificarea pe careo aveti.

| ZapaciLaa a răspuns:

Buletin si certificatul de nastere. cam atat

| ZapaciLaa a răspuns:

Buleti si certificat de nastere

| bluerose a răspuns:

Daca ai incetat contractul de munca si vrei sa-ti iei cartea de munca, ai nevoie de decizia de incetare a contractului si de buletin daca cartea de munca o ridici de la I. T. M., daca-ti ridici carte de munca de la firma ai nevoie doar de buletin.
Daca vrei carte de munca pentru a face o copie (de ex.pentru credit la banca) ai nevoie de buletin si cartea va fi eliberata in baza unei cereri.

| Raul a răspuns:

Copie dupa buletin, copie dupa diploma de studii si adeverinta de la societatea angajatoare!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de următoarele acte, astfel:
1. Buletin sau carte de identitate, prin care se face dovada identității, cetățeniei și a domiciliului ( Legea numărul 105/1996 );
2. Curriculum vitae, care cuprinde principalele date biografice și profesionale;
3. Actele de studii, calificare (certificate, diplome, atestate) privind existența studiilor și calificării necesare pentru exercitarea viitoarelor obligații de serviciu;
4. Carnetul de muncă pentru cei care au mai desfășurat activitate în baza unui contract individual de muncă;
5. Avizul medical;
6. Recomandarea (de la locul de muncă anterior, sau pentru absolvenți de la unitatea de învățământ );
7. Actul individual de repartizare în muncă, pentru următoarele categorii de absolvenți ai unităților de învățământ, șomeri, beneficiari ai ajutorului social, persoane cu handicapat;
8. Livret militar sau adeverință de recrutare (Legea numărul 46/1996, dacă este cazul);
9. Cazier judiciar;
10. Nota de lichidare - de la locul de muncă anterior (dacă este cazul).
Pa, pa.