| anonim_4396 a întrebat:

De ce apreciem oamenii numai dupa ce s-au dus? Nu ma refer numai la relatii interumane, ci si la arta. De la Klimt la Laura Stoica...

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

Nu toti fac asa, doar unii, mai ales presa, tv, din teribilism si "afectiune" falsa ca sa aiba spatiu de emisie.
Pe cei dragi noua ii apreciem si in timpul vietii, dar ii apreciem si mai mult dupa ce s-au dus, fiindca le simtim lipsa.Asa gandeste omul de rand, parerea mea.
In schimb, in ceea ce priveste persoanele publice, vedetele, muzica lor oricum ramane pentru totdeauna, dar e pacata ca se fac adevarate acte teatrale la decesul lor.
Uite de ex. televiziunile, cum se face ca in timpul vietii pe Laura Stoica nu o prea vedeai, cum a murit tot felul de emisiuni "omagiu". Astea-s prostii! Cand apreciezi pe cineva, o faci si in timpul vietii nu numai dupa ce a murit.

2 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Cat le avem langa noi ne bucuram de ele si nu ne dam seama cum ar fi daca....insa odata plecati de langa noi simtim nevoia de ai aveam

| alexxx_3182 a răspuns:

Pt ca asa ni se atrage atentzia catre ei... din pacate