| djacido a întrebat:

De ce credeti ca atunci cand cineva este decapitat capul lui este aratat multimii? Raspunsul corect va primi fundita!

Răspuns Câştigător
| Klara a răspuns:

Nu stiu motivul, dar am vazut Apocalypto, si cum taia cineva capul, il arunca la multime, nu numai ca il arata. Probabil...sa joace ceilalti fotball cu el. Sau cica...capul era inca constient (firar cacofoniile ) si il aratau sa mai vada odata lumea laughing Cred

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ca multimea sa fie convinsa ca nu este vorba despre o inscenare.

| anad a răspuns:

Unde se mai practica acum decapitarea? In filme? Acolo regizorul si scenaristul pun in replicile celorlalte personaje motivul.

| Razvan a răspuns:

Ce sadicI don't want to see
Uite un motiv pentru care sa te bucuri ca traiesti in secolul 21hee hee

| Alex_7297 a răspuns:

Pentru a da mulţimii un exemplu de 'aşa nu se face'.

| Alex_7297 a răspuns:

Prin 'aşa nu se face' mă refeream la faptul că atrage atenţia oamenilor că cei care încalcă legea vor păţi ca cel decapitat...

| Maia a răspuns:

laughing) Pentru publicitate thinking Da se mai practica decapitarea :O?

| Maia a răspuns:

Am mai citit o data intrebarea si am vazut ca unii au zis ca te-ai repetat :d laughing) am sa-mi permit eu sa zic ca nu te-ai repetat ci doar ai spus ". este decapitat, capul lui este aratat." ai mancat virgula :d! Nu am facut precizarea ca sa deranjeze ci sa se inteleaga bine intrebarea (lipsa de ocupatie) X. x!

| djacido explică:

Bravo Klara.Raspunusl Corect era partea a 2-a: "Sau cica...capul era inca constient (firar cacofoniile ) si il aratau sa mai vada odata lumea". Pentru ceilalti: Acolo urma o virgula. Sper ca va dati seama din context.Cititi-l m-ai cu grija.

| Alina_9354 a răspuns:

Decapitat capul? Era de ajuns sa spui decapitat ca se refera la capwinking

| DraIneR a răspuns:

Hmm pentru raspunsul anonim era decapitat iar capul lui era aratat multimii probabil ultilizatorul djacido a pus virgula de rigoare insa de la prea multe semne de punctuatie robotelul care editeaza raspunsurile in vreun fel le-a "extirpat" laughing

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

foloseau acesta metoda ca sa fie un exemplu pentru cei care incalcau legeahappy, sa bage frica in ei si sa ii tina sub controlhappy

| Lora_9955 a răspuns:

Cam ciudat dar adevarat, capul era aratat multimii pentru simplul motiv ca inca mai vedealaughing asta se intampla in Evul Mediu cand era pura supozitie dar acum cu toata evolutia stiintifica putem zice ca e adevarat, chiar vedea. rolling eyes (,, constiinta" supravietuieste inca ceva timp dupa separarea capului de corp, cateva secunde nu mai mult).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In semn de batjocura.
Gestul facut se presupune ca ii indeparteaza pe cei care vad capul taiat de pacatele savarsite de el mort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi interesant de stiut ce se intampla daca i se va decapita un picior... Mai fundita, mai!