| girls_9639 a întrebat:

De ce credeti ca engleza este importanta?
funda:d

18 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

English it's the most important language in Europe.
When a person from Romania for example it's speaking with a person from another country Greece, Spain, Poland etc. they are talking in english.
So this is it! English is the most spoken language in Europe!

| NothingImportant200 a răspuns:

Pentru o slujba buna.Ca sa poti prinde un loc de munca bun, trebuie sa stii cel putin engleza. Asa ca daca nu o inveti, te vezi cam peste 10 ani maturand strazi.

| Reek54 a răspuns:

Pt. ca e cea mai folosita limba la orice (filme,jocuri,muzica, vorbit, etc.)

| Adrick a răspuns:

Deoarece limba engleza este o limba internationala!

| kajen4ever a răspuns:

Engleza este foarte importata pentru ca te ajuta foarte mult in viata.cu ea poti sa nimeresti orice scop.se vorbeste in fiecare tara si este si foarte usoara daca o intelegi.mult succes si crede-ma ca in viata trebuie sa inveti ENGLEZA!

| SkittlesS a răspuns:

Pai...
pentru ca oriunde in lume te descurci cu englezawinking

| Dariii a răspuns:

Ne ajuta sa ne descurcam in alte tarihappy. fara ea.fiecare ar vorbi limba natala si nu ne-am mai putea intelege
E o limba intrnationalatongue

| ForgottenNobody a răspuns:

Pentru ca e o limba oficiala.
Pentru ca te ajuta sa comunici cu oamenii din toata lumea.
Pentru ca pana si un copil de 5 ani stie sa zica ceva in engleza.
Din cauza globalizarii.

| adysor_2849 a răspuns:

Pt a putea masoneria sa instaureze mai usor noua ordine mondiala.

| PokeEdy a răspuns:

Deoarece engleza este o limba internationala si aceasta te va ajuta pe parcursul vietii in anumite situatii( de munca, de vorbit...)

| Mmmmaaaaddddyyyy a răspuns:

Pentru ca este o limba internationala. de exemplu, daca te duci intr-o tara gen germania, china, turcia, bulgaria, ce o sa faci? O sa inveti toate limbile de pe glob? asa, stii engleza si nu mai ai probleme la un hotel sau intr-un restaurant mai mare. Fundaa?batting eyelashes

| Mmmmaaaaddddyyyy a răspuns:

@Daniel Not only in Europebig grin

| girls_9639 explică:

Multumesc

| CodrutM a răspuns:

Engleza? Este limba internationala.
Te duci in China, Franta, Italia etc. dar nu stii niciuna dintre ele? Pai in toate sunt sanse mari sa gasesti vorbitori de limba engleza.
Mai ales in institutiile publice (baruri, restaurante, cafenele etc. - ma refer la chelneri, barmani etc.)

Got it? Give me a ribbon!

| Darion a răspuns:

Pentru ca la ora actuala engleza este o limba universala. daca intalnesti un strain cel mai probabil el va stii engleza nu romana. Este o limba nu foarte grea.si e bine intotdeauna sa stii o limba strainabig grin Fundita? smug xDbatting eyelashes

| aventador a răspuns:

Pentru ca una din cele mai folosite limbi, cred big grin

| ToNy_2305 a răspuns:

Pentru ca majoritatea persoanelor cunosc engleza:d si marog mie mi se pare frumoasa si interesanta

| LoverAngel05 a răspuns:

English it's the most important language in Europe.
English is the most spoken language in Europe!
English is an international language and this will help throughout life in certain situations.
If you meet a stranger, perhaps he does not know Romanian but English.
English is a common language for all peoples.
TRADUCERE:
Engleză este limba cea mai importantă din Europa.
Limba engleză este limba cea mai vorbită în Europa!
Limba engleză este o limbă de circulație internațională și acest lucru va ajuta de-a lungul vieții, în anumite situații.
Dacă te întâlnești cu un străin, poate că nu cunosc limba română, dar engleza.
Engleză este o limbă comună pentru toate popoarele.