| anonim_4396 a întrebat:

De ce in fata unui numar de telefon apare +4?

10 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Pentru ca +4 e prefixul

| Dnnx a răspuns:

Adica e nr de Romania happy fundita?puppy dog eyes

| dyanagabryela a răspuns:

Nu stiu sigur dar parca apare atunci cand apelantul este din alta tara(si numarul amartine unei retele straine). Sper ca te-am ajutat. Funda?

| addalecsandra a răspuns:

De obicei apare cand apelezi pe cineva de la care ai primit un mesaj pentru ca in momentul in care primesti mesaj telefonul inregistreaza numarul cu tot cu prefix :* eu asa stiam thinking

| SweetElena93 a răspuns:

E prefixu pentru Romania

| seby97 a răspuns:

Apare pentru ca +4 este prefixul national

| Slim a răspuns:

E Romania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai apelantul stiu sigur ca sta in Romania, cum de apare?

| Ratonu a răspuns:

Fiecare tara are un numar asta e al romaniei apare +407... acel plus e de fapt 00 deci vine 00407numaru tarii, si dupa restul numarului tau. da nu apare in tot deauna ca sa nu mai scrii atat, adica scrii numa prefixu tarii 5 cifre pana ca sa scrii restul uiti numarul.

| lipslikesugar19 a răspuns:

De la prefix 0040