| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cum blochez MESAJELE de la un numar de telefon? Nu imi apare nici macar sa blochez numarul

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cauta aplicatii pentru blocare de numere, sunt destule pe magazin play

| flixbuster a răspuns:

Inlocuieste applicatia default de mesagerie SMS cu Google Messages:

http://play.google.com/......ps/details

Aceasta are blocare dupa numar telefon. Mesajele de pe numerele blocate sunt primite in continuare dar sunt aruncate intr-un folder de tip spam si nu mai vezi nici o notificare pentru ele - poti insa oricand sa intri in folder-ul de spam sa vezi ce s-a adunat acolo.

| GPA a răspuns:

Asigură-te că telefonul tău are implementată funcția "Antitheft"
Apasă pe agendă și verifică dacă ai opțiunea în introducere numar de telefon pentru apelare, filtrul antihartuire.

Dacă n-are telefonul așa ceva, instalezi : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai Android 8, atunci cand citesti mesajul selectezi cu degetul cele trei puncte ( dreapta sus ). Apoi blocare numar.

Daca vrei aplicatie din Magazin Play, atunci Calls Blacklist Pro creat de catre Vlad Lee. Eu am platit 6 lei pe ea acum 1 an. Nu stiu cat costa in prezent, mie imi apare cu achizitie. Aplicatia blocheaza si mesaje si apeluri, dar ca sa iti blocheze mesajele trebuie sa setezi ca mesagerie principala "calls blacklist pro". Adica sa folosesti ca aplicatie principala pentru meseaje serviciul de mesagerie Calls Blacklist Pro.

Daca vrei sa iei aplicatia fara bani, atunci o poti descarca de aici :

https://bit.ly/2StPr7T

Fara virus pentru ca folosesc site-ul de ani si nu am avut probleme.
Pentru a instala o aplicatie din afara Google Play, asigura-te ca dispozitivul are permisiunea pentru instalarea din surse necunoscute.

Setari | Securitate | Instalare surse necunoscute.

| gothicbat a răspuns:

Bagă numărul în contacte și dă-i block de acolo.