| anonim_4396 a întrebat:

De ce negrii au dinții foarte albi?

45 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Si-i vopsesc cu vopsea alba.

| vladvlad23 a răspuns:

Pentru ca : De exemplu sa zicem ca pui langa un alb portocaliu, ti se pare un alb obisnuit, dar daca pui ACELASI alb langa un negru spui : WOW, ce nuanta deschisa de alb. Doar ti se pare ca e alb, nu esti atent la ora de desen? Ei bine nici eu nu sunt, dar... asta e partea a 2-a.

| bigsy a răspuns:

Nu ca au dintii ff albi. Ei au tenul inchis si doar pare asa. Sper ca te-am ajutat!

| Zuzy244 a răspuns:

Pentru ca ei sunt foarte negrii si asa ti se parehappyDar de fapt nu ii au albi ci cenusii ceva de genul happyFundaa?:*

| GumitzaXD a răspuns:

Nu au dintii albi.SUNT prea negrii si pare ca sunt albi :]] glm.dar creka se poate si asta thinking Chiar nu stiu. poate sunt mai curatzi ca noi =]] sau nu stiu straight face sorry. promit ca daca gasesc.zic. :* o seara placuta

| Leonard08 a răspuns (pentru GumitzaXD):

La cat de negri sunt...Ar putea avea dintii galbeni si noi am vedea tot alb laughing
Raspuns corect: Contrastul rolling on the floor

| xAllexutsa a răspuns:

Ce ai vrea sa aiba si ei albbbbatting eyelashes? rolling on the floor).

| Simpluuu a răspuns:

Da... asa am vazut si eu o studenta neagra cu dintii albi ca laptele. Probabil ca se spala mai mult pentu asi scoate in evidenta dantura rolling on the floor sau ceva de genu happy si apropo... negrii au si unghii albe happy asta e clar
chiar nu gasesc alt raspuns. Sa sperm ca e bine. as vrea si o funda daca iti convine. am nevoie de 30 de funde pana la craciun si nu am decat 21 sad plss. da-mi si mie o micuta/mare fundita / fundoaie!

| Laurentiuuu a răspuns:

Nu au dinti, albi pur si simplu este contrastul

| Kerli a răspuns:

Deoarece se face contrast intre pielea lor care e inchisa la culoare si dinti. asa dintii par mai albi
incearca sa te uiti in oglinda la dintii tai si tine langa ei o bucata alba de hartie, apoi incearca cu una neagra sau inchisa la culoare

| Miina a răspuns:

Ca sa fie in contrast:d.

Deoarece si ingrijesc!

| stresat a răspuns:

Cred ca e diferenta mare de contrast intre piele si dinti, de asta ai impresia ca au dintii foarte albi.

| costis a răspuns:

O fi contrastul involuntar?

| cthulhu a răspuns:

Sa poti sa-i gasesti pe intuneric.

| Jorah a răspuns:

laughing ai vrea sa ii aibe negru si pe aia laughing

| DorothyAnn a răspuns:

Contrast! happy
Scuze, nu m-am putut abtine! Au dintii albi fiindca se spala!

| RubikSD a răspuns:

Pentru ca asa sunt ei facuti...

| NighTy a răspuns:

Pt ca la noi e inverswinking

| robertyno97 a răspuns:

Pentru ca asa e "rasa" lorbig grin...asa au fizionomia cred

| ionelushh a răspuns:

Stateau cu gura inchisa cind au fost vopsiti cu negru

| Kira22 a răspuns (pentru ionelushh):

Haha ce tare

| ionelushh a răspuns (pentru Kira22):

Mrs
stiu bancul

| ionelushh a răspuns:

Un italian,face misto de un negru la munca.
ba! culoare! tu stii de ce esti negru, si pe talpi nu?
asta nimic?
pentru ca atunci cind erai la vopsit stateai in picioare!
?
ba! culoare! tu stii de ce esti peste tot negru si in palme esti alb?
negru nimic.
pentru ca atunci cind erai la vopsit, stateai cu palmele pe perete!
nimic negru.
ba culoare! tu stii de ce esti negru peste tot si dintii tai sint albi?
negru nimic.
italianu.pentru ca atunci cind erai la vopsit stateai cu gura inchisa!
la care negru...
ba! da tu stii de ce esti negru in borta c.r.lui?
italianu:blokat
pentru ca eram eu proaspat vopsit

e bun raspunsula asta?

| IrinaAniri a răspuns:

Poate ca contrastul dintre pielea lor si dinti e mare si poate de aia ti se pare

| kathyangel a răspuns:

Eu zic ca sunt albi pentru ca in rest sunt negrii si dintii lor sunt mai rezistenti ca ai nostri care se fac galbeni repede! Sincer nu stiu, documenteazate de pe net! big grin

| cotcodac4 a răspuns:

Cin a zis asta sa-i spui ca nu-i adevarat.eu am unprieten somalez si lucream cu el si avea dintii galbeni la radacina nu ca nu se spala ci asa erau ei

| Johnny1995 a răspuns:

Pt ca se spala mult mult pe dinti.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Constrastul?batting eyelashes

| 7uP112 a răspuns:

Ca se spala pe dinti laughing)

| Sabin91 a răspuns:

Din cauza contrastului cu pielea dintii par mai albi.

| inteligenta a răspuns:

Pai,ii au ca si noi, doar ca par fff albi pentru ca au pielea inchisa la culoare si asa pare funda?

| obsercvayr a răspuns:

Incearca sa te spelii si o sa veziwinking

| TechnoCocktail a răspuns:

Ca sa aiba contrast