| Cosminovici18 a întrebat:

De ce negrii(cei din Africa nu tiganii) au dintii albi? Funda la raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Pentru ca sunt 2 culori total opuse, (alb si negru) si asezate una langa cealalta ies puternic in evidenta.

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Pentru ca dintii sunt, de fapt, oase, iar oasele au aceeasi culoare, indiferent de pigmentul pielii. Doar pielea poate avea pigmenti diferiti, fara sa aiba vreo legatura cu restul corpului.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai cum ai vrea sa ii aiba? Verzi? Dintele este un fel de os.