| Ella_6549 a întrebat:

De ce nu sunt toti oamenii la fel? A fi diferit inseamna a fi inferior? Astept parerihappy. Fundahappy

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappynu exista doi oameni la fel in toata lumea,chiar si gemenii se deosebesc prin comportament,gandirethinking deci toti fiind diferiti intre noi, nu au cum sa existe inferiorihappyfiecare om are personalitatea si comportamentul lui care oglindesc ce fel de persoana e, ce sentimente arehappyorice persoana este speciala si reprezinta o mare comoarahappy

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e adevarat, daca cineva iti zice ca esti inferioara asupra lui/ei, nu are dreptate pentru ca respectiva persoana e mai prejoasa decat prevede legea si nu tine cont ca fiecare persoana are calitati si defecte. Din cate stim sunt mai multi prosti/e pe pamant decat lume desteapta si sincera.

| FlorinnD a răspuns:

Pai aici e problema, ca toti oamenii SUNT la fel.toti suntem facuti din carne,oase, piele, atomi.
Oamenii incearca sa urce o scara sociala care de fapt nici nu exista.omul e tripat pe realitate si uita ce e cu adevarat frumos in viata.
Insist doar sa citesti aceasta poveste scurta:
http://www.povesticutalc.ro/povesti-Viata-ca-o-cafea-buna.html
Toti suntem egali!

| ♥ Deea a răspuns:

Daca toti oamenii ar fi la fel, totu' ar fi plictisitor! A fi diferit, NU INSEAMNA a fi inferior! A fi diferit, inseamna sa iti impui, sa iti areti propria parere despre ceva. E ceva absolut normal, daca suntem diferiti unii de ceilalti. Funda?batting eyelashes