| AndraWIne a întrebat:

Este vreun vegan pe aici? sau stie cineva ce inseamna a fi vegan, ce inseamna veganismul? Astept raspunsuri si pareri!

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Daca iti doresti cu adevarat sa devii Vegan, iti recomand acest interviu, cu Gary Yourofsky (Protejeaza animalele, E vegan, Si a fost arestat de 5 ori, dar tot nu a renuntat la drepturile animalelor). Iti recomand sa urmaresti acest video (te avertizez ca e socant) :
http://www.youtube.com/watch?v=nAu_TxmvCEg

| AndraWIne explică (pentru SimionAlexandru):

Multumesc frumos, Alexandru am mai vizionat astfel de videoclipuri si nu voi face o exceptie si il voi viziona si pe acesta! GO VEGAN!

| AndraWIne explică (pentru SimionAlexandru):

Daca esti un gurmand si apreciezi mancarea gustoasa si 100% sanatoasa. Iti recomand cu increde acest catering este al tatalui meu in martie se deschide. http://www.facebook.com/#!/MancareVegana? fref=ts DELICIOUS!

| SimionAlexandru a răspuns (pentru AndraWIne):

Iti multumesc :-) Apreciez

6 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Nu sunt vegan
veganii spre deosebire de vegetarieni nu consuma niciun aliment provenit de la animale

| AndraWIne explică (pentru dracu14):

Ma bucur ca cunosti termenul, nu multi il cunosc din pacate. Este un stil de viata nemaipomenit! Viata mea s-a schimbat radical de cand sunt vagan de 3 ani de zile, am avut o revelatie mi-a pus mama friptura cu salata in farfurie si m-am gandit... Bai nene, de ce sa mananc mortaciuni? De ce sa profit de animale? De ce trebuie animalele sa moara? Toate tipurile de cancer sunt cauzate din cauza consumului de produse animale! Fac sport de performanta de 8 ani de zile, sunt campioana nationala, fara acest stil de viata nu as fi reusit sa dau randament la 2 antrenamente pe zi, la 12 pe saptamana, la stagii de pregatire si multe altele. Iti recomand acesti stil de viata! Citeste mai mult despre asta sau daca vrei adauga-ma in lista de yahoo : andra_teo.dora@yahoo.com. P.S. : Tata isi deschide in martie un catering vegan in Bucuresti, cu mancare incredibil de gustoasa si sanatoasa!
http://www.facebook.com/#!/MancareVegana? fref=ts

| dracu14 a răspuns (pentru AndraWIne):

Nu sunt vegan si nici nu am sa devin,am nevoie de proteine, in schimb sunt straight edge, mod de viata fara alcool, tigari sau droguri, provenit original ca subgen al hardcore punk-ului devenit mai apoi mod de viata in toata regula.