| Clever a întrebat:

De ce nu suntem vazuti bine chiar daca avem bun simt si nu jignim pe nimeni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca avem prea mult bun simt, alţii nu au avut bunul simt sa dea ciorile afara in nas din propriile tari de-a lungul timpului. Romanul i-a primit cu bratele deschise. In anii 70 si-au luat deumirea aia stupida de romani(deci cu a nu cu a din a si cu accentul pe i) si acum suntem confundati si mai rau. Eu le doresc moarte tuturor, sper sa putrezeasca in cele mai adanci gropi ale iadului, tiganii sunt fiinte inferioare.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cine "voi"? oh go on

| Razvan a răspuns:

Avem bun simt.Nu jignim pe nimeni.Problema e ca furamthinking I-am lasat pe francezi fara 4 sine? Le-am clonat americanicanilor cardurilor? Am spart apartamentele germanilor?
Atuncistraight face

| Vizitiul a răspuns:

Esti vazuta bine cand ai in preajma anturajul care apreciaza acest lucru. Esti catalogata prost in preajma unui anturaj nepotrivit.
Invidia face ca oamenii demni de respect sa nu fie tratati ca atare.

| X a răspuns:

O intrebare foarte buna chiar astept sa vad raspunsuri insa in ziua de azi daca ai bun simt si nu jignesti esti vazut ca pe un "ratat" de catre baieti si un pampalau de catre fete...la 80% iar restul de 20% doar fete, sau oameni adulti considera ca esti un om foarte bun si bine crescut!

| GdX a răspuns:

Bai taticule, asta e problema ta ca esti fricos, timid, dar iti zic ca daca ai bun simt si curaj in acelasi timp ajungi sus, dar trebuie sa ai curajul sa vorbesti si sa zambesti cand o spui sau faci ceva, nu sa o faci cu o fata intristata ca si cum ai suferi.

| Alina a răspuns:

Pentru ca nu facem ceva negativ ca sa iesim din "anonimat"

| AshuraElric a răspuns:

Ce vorbesti...noi nu jignim pe nimeni?laughingNoi detinem ''incredibila'' capacitate de a jigni prin simplu fapt ca nu spunem nimic, cateodata.Acum cred ca te referi la persoanele care chiar nu jignesc pe nimeni niciodata (mai exista si astfel de exemplare), pai in primul rand astfel de persoane nu ies in evidenta, oricum sunt un fel de flori (pe cale de disparitie)printre atatia maracini. Un om ''normal'' nu s-ar chinui sa aleaga acele cateva flori, ar taia totul pentru ca ''traiesti printre ei, te comprti ca ei''inevitabilul se va produce si vei face rau la randul tau.Omul de cele mai multe ori cauta un raspuns rapid, de cele mai multe ori gresit, tu nu vei fi considerat diferit fata de cei in compania carora traiesti.

| NuAmHabar a răspuns:

Pentru ca asa sunt oamenii(unii), ei judeca dupa aparente.Trebuie sa scrie de tine adidas si nike sa se uite la tine.Desi nu pot spune ca asa sunt toti oamenii, marea majotitate, din pacatesad

| AlexandraKnows a răspuns:

Ashura_darkrose candestete ca tu jignesti chiar acum deci da, ai dreptate, avem cea mai ridicata capacitate de a jicni!

| biankaby a răspuns:

Nu esti vazut bine pentru ca nu te exteriorizezi suficient de mult incat sa lasi omul sa te cunoasca, evident ei neputandu-si forma o parere despre tine.contruiesc alta! Fii natural cu bune si cu rele pentru ca asa vezi daca merita sa-ti batzi capul cu astfel de probleme sau nu. sper ca ti-am fost de folos. Daca vrei poti sa-mi lasi un mesaj, sunt multe de discutat in privinta asta.