| maryelena a întrebat:

De ce pe unii oameni ii ia somnul foarte repede? De exemplu eu am facut revelionul cu niste fete la mine acasa, pe ele deja le-a luat somnul pe la 3 dimineata, si s-au culcat, iar eu am mai stat pana la 7 dimineata fara sa ma ia somnul si (nici macar nu am dormit pe zi), ele au dormit pe zi si tot le-a luat somnul. Dintotdeauna am fost asa si cand sunt la petreceri, sau zile de nastere la fel pe majoritatea ii ia somnul inaintea mea. Dar nu inteleg, de ce nu toti oamenii rezista ca mine? Sunt prea obositi sau de ce? Mie daca imi spune cineva sa nu dorm 24 de ore, pai chiar nu dorm (pur si simplu nu ma ia somnul, pot sa rezist si mai mult daca vreau). Voi ati fi rezistat?

10 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia, te asigur ca si tu dupa o perioada de stat treaz te loveste un somn(din ala de 100 kile, glumesc!)

| Alien a răspuns:

Pentru ca tu fata de ceilanti nu bei alcol deloc sau foarte putin si sigur fumezi! Nu esti diferit, fa si tu ce fac ceilanti ca sa dormi odata cu ei!

| Betty18 a răspuns:

Eu mereu adorm ultima, depinde cum sa obisnuit fiecare persoana

succes

| arrriadna a răspuns:

Depinde de bioritm si organism. La fel e barbate-meu ca poate sta treaz 3 zile (plus noptile aferente) si abia dup-aia cade ca lemnul. Eu dupa 2 zile si o noapte ma decuplez automat.
E chestie si de obisnuintza. Daca tu te apuci ca timp de o luna sa te bagila somn de la ora 10. pai dupa luna aia nu mai stai tu treaza nici pana la 3 noaptea!

| scumpikkk a răspuns:

Exact asa sunt si eu, varamea daca se pune in pat sa zicem pe la 2, 3 dimineata, ea nu se trezeste pana a doua zi la 14, 15 poti suna cu trompeta la ea la ureche, da de unde laughing. Eu inainte mergeam duminica seara in club pana pe la 3, 4 dimineata si lunea la 7 trebuia sa lucrez, chiar nu ma simteam deloc obosita, ma spalam urgent pe fata si eram fresh big grin

| myrazvy a răspuns:

Ai un organism rezistent si puternic. pai sh ai ramas singura de revelion?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce spui este vorba despre stilul de viata cand le aud pe colegele mele aaa m-am culcat la 11 i mie soomn si eu care dorm la 3 si a doua zi am scoala ma trasneste nu alta ele se culca devreme si se trezesc dimineata ar trebui sa facem si noi la fel dar nu pot pur i simplu nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce varsta ai? depinde si de activitatile pe care le aihappy eu am rezistat 3 zile si 3 nopti pentru ca trebuia dar eram hypnotized rolling on the floorinsa 5 ore imi sunt suficientebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Depinde de organismul fiecaruia, dar si de starea de oboseala.Eu de exemplu nu pot dormi ziua, insa seara adorm usor, dar nu tot timpul!
Nu este o regula...
Te pupkiss

| tanikka a răspuns:

Nu, eu foarte mult dorm si tot nu ma satur de somn