| belanelu123 a întrebat:

Buna TPU am o problema, din luna Martie pana in momentul de fata eu nu am mai dormit noaptea(pur si simpul nu ma ia somnul)ma culc la 7 dimineata si ma trezesc la 17:00 sad am incercat sa nu dorm deloc o zi dar n-am rezistat si pe la 16:00 m-a luat somnul si m-am trezit la 20:30... sad ideea e in felul urmator ce pot face ca sa dorm iar noaptea? Funda :* :* :*

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SilviaPunct a răspuns:

Intr-adevar, trebuie sa reusesti sa stai treaz in timpul zilei. Incearca sa planifici chestii pentru o zi: plimbari, iesit cu prietenii, jucati tenis, astfel incat ziua sa fie COMPLET ocupata pana pe la 21-22 (la modul in care nu ai timp efectiv sa adormi). Bioritmul ti s-a inversat, in loc sa se elibereze varful cortizol dimineata la tine se elibereaza seara, e o adaptare a organismului la orarul asta. Incearca asa si imi spui cum a mers!