| anonim_4396 a întrebat:

De ce rromii se imbraca in alb sau galben? Ce simbolizeaza pentru ei aceste culori? Mi personal albul mi se pare o culoare plictisitoare.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai vin din india, nu ai vazut filme indiene? are legatura cu hinduismul, in alb se imbraca doar cand moare cineva, alte culori reprezinta zeii lor

| Sn4k3 a răspuns:

Ca le place.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu ii vad doar in culori inchise

| PedoBarbie a răspuns:

Eu stiam că în roșu.

| frunzarescu a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care cei mici de statura tind spre masini mari, cele brunte vor parul blond, cele cu par ondulat vor par lins.