| Nenciu_Ioana_Narcisa_1972 a întrebat:

De ce se plictiseste omul asa repede?

5 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Poate pentru ca, din lipsa banilor, nu fac lucruri noi, nu viziteaza locuri noi, etc. Dar daca invata sa priveasca lumea din alta perspectiva, una optimista si visatoare, omul se poate "feri" de plictiseala. Sa fii inventiv si sa cauti mereu ceva nou care ti-ar putea placea.

| LTAA a răspuns:

Pentru că automobile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă nu-i capabil să se bucure de ceea ce face.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Dearece nu stii tu sa iti faci ziua mai fericita. Stiu ca pe banca mea de la scoala scria : da sansa sa fiecarei zile sa fie cea ma frumoasa zi din viata ta. si asa este. Eu fac in asa fel incat sa ma distrez in orice fac: de exemplu daca n-am ce face, ma joc si cu un dop, fac in asa fel in cat sa ma fac mai fericit in fiecare zi
http://gblog.ucoz.net/

| Olenici_Ovidiu_1995 a răspuns:

Deoarece nu este multumit de ziua pe care a dat-o Dumnezeu!