| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce la betie omul are mai mult tupeu decat atunci cand este treaz? De ce cand omul e treaz se plictiseste si se demoralizeaza mai repede decat atunci cand este beat?

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Pentru ca atunci cand omul este beat, nu mai face diferenta dintre un om care ii poate tolera prostia si unul care nu il poate tolera, si de aceea se umfla cu tupeu, iar de multe ori iese scandal din cauza prostiei si tupeului si se lasa si cu bataie.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Cand esti sub influenta alcoolului numai esti constient de ceea ce faci si faci multe lucruri fara sa iti dai seama si spui o gramada de tampenii.
Omul la betie nu e constient de ce face si e intr-o alta lume si odata ce a baut atat de mult...ala e si apoi o sa dureze mult timp pana sa isi revina din mahmureala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu-i pasa de consecinte.
Pierde contactul cu realitatea incetul cu incetul.

| JetBlueJet a răspuns:

Poate pentru ca atunci cand este beat nu mai realizeaza ce face.

| Eugen77777 a răspuns:

Din cauza vaporilor ce intra in sange, creierul nostru nu mai percepe atat de bine ratiunea, devine o stare calma, euforica, adrenalina creste pe masura pe bei. Doza de adrenalia in sange este data de alcool care se lupta cu celelalte simturi...insa adrenalima castiga