| Andre a întrebat:

De ce sufar mereu dupa toti?

Răspuns Câştigător
| ShowTim3 a răspuns:

Deoarece esti o fire emotiva, care pune la suflet orice amanunt, si poate sa iti lipseasca orice lucru cat de banal este el.Nu trebuie sa fi neaparat o persoana timida (de obicei cele mai multe persoane sunt ), poti sa fi si naiva, dar asta nu are nici-o legatura.Da, si mie imi lipseste orice lucru, daca pierd sau stric o carte sa zicem, o sa simt un gust amar, pentru ca am stricat-o sau am pierduta, pentru ca nu am avut grija de ea. Asa si cu prietenii, eu joc mai multe jocuri online, unde toti jucatorii sunt reali, am jucat 3 ani un joc si imi aduc aminte de toti prieteni care ii am in lista, pe uni nu i-am mai vazut de 2 ani si imi este dor de ei, cu alti mai tin legatura, uneori imi este dor ca numai sunt la inceputul jocului si imi este dor de "vremurile bune " cand eram toti. Dar nimic nu este pentru o vesnicie si trebuie sa inveti sa pui la inima doar lucrurile importante si sa uiti de celelalte. Eu ma ghidez dupa "asta este pentru ca daca asta e alta nu e " trebuie sa stii ca viata merge inainte si fara unele persoane/obiecte/animale/lucruri de care te-ai atasat.
De exemplu eu am fost foarte trist cand mi-a murit cainele acum 2 ani. Dar acum nu stau sa il jelesc din 10 in 10 minute ca de ce a murit ( mi-au murit 2, unul care il aveam de 15 ani si altul de 8-9 ani, de cand a murit unchiul meu, pot sa spun ca era si o amintire de la el ) tongue dar asta e, nu regret ca s-a intamplat, merg mai departe.

10 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Eşti genul de persoană, la fel ca mine.Te ataşezi repede de acea persoană, şi când o pierzi suferi.Pui prea mult suflet într-o relaţie şi crede-mă nu toţi merită asta.Majoritatea (am zis majoritatea, nu-mi săriţi în cap) băieţilor sunt nişte porci, sincer.Nu se gândesc decât la ei,cum şă-şi bată mai mult joc de sentimentele fetei (ei doar distrânduse pentru o perioadă scurtă de timp,ca după să urmeze alta şi tot aşa...) şi cum să se dea mari în faţa "tovarăşilor" lui cu "prietena" pe care o are.
Sincer,nu merită! Vorbeşte mai mult cu acel băiat înainte să fii cu el,să deveniţi într-un fel cei mai buni prieteni,să ştii ce fel de persoană este şi cu ce scop ar vrea să fie cu tine, nu să fie doar o aventură. Take care, nu oricine are prioritate în sufletul tău.

| PinkDea a răspuns:

Pentru ca pui la suflet orice si ti la toti

| emy a răspuns:

Pentru ca esti un om sensibil si emotiv si pui la suflet totul, te atasezi foarte usor de oameni si te implici mult afectiv intr-o relatie. Eu stiu cum e, imi dau seama ce simti, caci si eu sunt la fel.Dar nu avem ce face, trebuie sa ne invatam sa trecem peste unele chestii, caci altfel, nu e bine. Nimic nu tine la nesfarsit, iar noi trebuie sa invatam sa acceptam acest lucru. Bafta si capul sus! Viata merge inainte si cine stie ce surprize frumoase iti rezerva!happykiss

| Danyel a răspuns:

Esti prea ...sa spun asa... emotionala.
Incearca sa nu pui la suflet nimic...viata merge inainte.

| DroGuleTz a răspuns:

Pt ca esti prostuta si pui suflet dai dreak ca sunt in toata lumea si cum se zice pentru orcine exista jumatatea big grin chiar si pentru cel mai urat on din lume tongue

| nykymyky a răspuns:

Deaia

| laurentiu80 a răspuns:

Pt ca esti o persoana nehotarata, probabil sensibila si emotiva.

| DiukOAlta a răspuns:

Pentru ca pui la suflet totul

| cristiano9 a răspuns:

Pai probabil esti prea naiva, fi mai sigura pe tine si tupeista :*

| bogdan133 a răspuns:

Pui prea mult la suflet si chiar tii la tipul respectiv!