| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai sufar? Vreau sa trec mereu usor peste orice... ajutor crying

Răspuns Câştigător
| Luvly a răspuns:

Hey!
Suferinta... suferinta, numai asta aud straight face
Chiar vreau si eu sa imi revin, la fel de mult ca tine!
Sufar de 3 ani dupa un prost care nu se uita la mine, si totusi,sufar.M-am nascut ca fiind mai sensibila si daca ma raneste cineva imi ia o perioada de timp sa ma obisnuiesc si sa-mi revin.
In timp. se va linistii si sufletul, stiu ca vrei ca acum sa se termine toata suferinta! pentru ca si eu tot asta imi doresc, desi. nu se poate.
Iti recoman o melodie, poate iti vei da seama de unele sentimente ale tare. Eu mereu plang cand o ascult, ma face sa ma gandesc adanc si sa vad toate partile.
Evanescence - Understanding
Te rog sa ai rabdare sa o asculti pana la capat. Poate la inceput ti-se parte ciudata si ca nu are nici un rost sa o asculti, dar totusi, incearca happy
Sa revenim la intrebare... De ce nu incerci sa scrii pe o foaie. toate sentimentele tale pentru care suferi, si de ce.
Exact ceea ce simti si cuvintele pe care crezi ca le descriu cat de cat. Apoi dai foc si gandeste-te ca... atunci se pot duce sau ca totusi se va indeplinii dorinta de a nu mai suferii atat.
Stiu ca nu este usor deloc si ca totusi va luat timp, e important sa incerci!
Daca ai nevoie de detalii, imi poti spune povestea ta prin mesaj privat si voi vedea cum pot sa te ajut.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| nextlevel999 a răspuns:

Nu poti, asa este omul trebuie mereu sa sufere.sau potiu sa te descarci unui prieten sau prietene...este mai usor sa vb cu un necunoscut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata sa fii nepasatoare si indiferenta uneori, in situatiile in care e nevoie:p
Nu te atasa de ceva/cineva pana nu esti sigura ca merita si ca te va face fericitahappy
initial daca te nasti asa sensibila, cu siguranta o sa fie greu pe parcus sa te schimbi.
Trebuie sa ai o minte hotarata si sa ai incredere in tine, vei reusi sa treci peste si avand persoana potrivita langa tine, prietena ta cea mai buna, sau prietenul tau cel mai bun.
numai binehappy