| krik a întrebat:

De ce trebuie ca rochia de mireasa sa fie imbracata inca de trei fete dupa ce a fost purtata de mireasa?

Răspuns Câştigător
| pitikaaa a răspuns:

E un fel de traditie.Se zice ca aduce noroc peste casele celor 4 fetehee hee

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

N-am auzit despre un astfel de obicei.Cine l-a inventata?

| Corina a răspuns:

In viata mea am auzit de tot felul de obiceiuri legate de nunta, dar despre ce zici tu, sincer, n-am mai auzit. Probabil ca este vreun obicei dintr-o anumita regiune a tarii, dar nu este valabila peste tot si nici obligatorie.

| Petronela a răspuns:

Nu am auzit pana acum asa ceva

| Sin a răspuns:

Cine a zis prostia asta?

| St3fa a răspuns:

Eu imi cumpar nu port de la strabunika!laughing

| ancan a răspuns:

Nu am mai auzit asa ceva laughing

| danco a răspuns:

Daca va luati dupa toate tatele si babele, ce sa zic. Nu e decat un obicei fara logica, la fel cum e si rochia de mireasa in sine, o cheltuiala prea mare, fara sens, care se perpetueaza pe lumea asta din cauza femeilor. Numai ganditi-va, daca nu e prea greu, cate se pot cumpara cu banii aruncati pe o rochie folosita doar o noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt baiat. da nu m-am putut abtine.am imbracat-o si eu. a venit unul si mi-a propus sa fugim impreuna cu banii de la nunta.cand m-am uitat mai bine...era mireasa.