| viatadecacatt a întrebat:

De ce unii cand dau de acest site sau daca il stiu deja doar pun intrebari si isi zic in gand"Eeh, lasa ca imi raspund prostii astia dupa site ca sunt destui pe aici" si dupa ce isi gasesc ce au nevoie nici macar nu-s e uita la intrebarile altora care la randul lor au nevoie de ajutor nu numai ei?straight faceMajoritatea cu anonim da, sa nu uit.Sau la intrebari nu situ ce se intampla in ultima vreme de abia raspund 2-3 la o intrebare dar si ce raspunsuri aiurea! Mare lenea asta in oameni nu va indurati sa ajutati pe altii vreti doar sa fiti ajutati.

20 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Parerea mea este ca cei care pun intrebari doar ca sa se sfle in treaba nu stiu sa raspunda la intrebari.Si atunci cand raspund trebuie sa-si asume o responsabilitate pentru ceea ce spun, si raspunsul lor va fi judecat de altii, ceea ce poate ca pe ei nu-i incanta.Si cei cu intrebari de genul "ce-i asta" sau "ce-i ailalta" sunt intrebari de umplutura, la care poti face 50 de pct. prin simplul raspuns.Si, apropo de raspunsuri aiurea, ar trebui sa vezi si intrebarile care suna asa:"Ce melodie e aia in care un baiat canta ta ta trala la..."Te dispera, ce sa-i raspunzi?

| viatadecacatt explică:

@paramore multumesc ma bucur ca ma intelege cineva. da, asta e exprimarea mea poate ca mai fac greseli, nu sunt as la romana dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma critici @kongeriket, geniule, cata inteligenta pe capul tau zau asa! Puteai sa spui si tu mai omeneste ce te deranjeaza nu asa, pe un ton jignitor.Cam asta vroiam sa arat, cata nesimtire pe unii chiar iti strica buna dispozitie cu raspunsurile lor preamarite cu niste cuvinte din alea cautate in dictionar. daca vrei sa lasati un raspuns bine daca nu nu va mai stricati tastatura ca sa ma corectati sau mai stiu eu ce sa comentati ce va roade, la fel si cu intrebarile stiti doar sa puneti de raspuns ori raspundeti ceva inutil ori numai rapsundeti deloc.Stiu ca o sa imi refuzati rapsunsul pe motiv"caracter irelevant" sau mai stiu eu de ce, lasa ca va fac si eu voua asa.

| viatadecacatt explică:

Si cemai destepti,@kongeriket nu ma impresionezi cu exprimarile tale inteligente si nici parerea ta nu ma intereseaza gaa am terminat, PA!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu unul nu am pus niciodată vreo întrebare pe acest site dar niciodată nu mă voi putea abţine să nu sancţionez greşelile flagrante de gramatică. "prostii astia DUPA site"?! Nu era cumva "prostii astia DE PE site"? Mă gândesc eu aşa, puţin, cu gramatica mea de clasa I.
Mai mult decât atât, de unde ştii tu ce-şi zic în gând cei care pun întrebări? Eşti vreun medium psihic geniu neînţeles? Ceva îmi spune că nu.
De când se scrie "de-abia"(sau "de abia") legat?
De semne de punctuaţie creierul tău de medium psihic şi geniu pustiu neînţeles a auzit?
Pune-ţi întâi nişte întrebări, uită-te bine în oglindă şi după aia să-ţi dai cu presupusul pe-aici.

Sănătate.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Chivas21, mie mi se pare că am fost civilizat însă tu nu ai înţeles deloc ironia.
Acum însă observ că am fost mult prea civilizat faţă de tratamentul pe care îl merită acest geniu pustiu medium psihic neînţeles "dead.and.gone".
Nu ştiu din ce zonă a ţării este dar "dupa site", "de abia" şi "nu-s e uita" se scriu la fel peste tot. Crede-mă am călătorit prin România mai mult decât au făcut-o alţii prin propriul cartier.
"Uni sunt atat de analfabeti incat habar nu au sa inteleaga ce am vrut eu sa spun decat isi arunca ochii si gata nu am inteles nimic ca sa vezi! Paa spanzurati-va cu raspunsurile voastre aiurea"
Poftim "chivas21"! Uite cui iei apărarea.
Eu dacă-i spun că e lipsită de creier sunt porc dar ea că ne face pe toţi analfabeţi pentru că refuzăm să ne zgârâiem intenţionat retina cu exprimări scoase din topor nu este sancţionată că deh... ea poate.
E frumos să ajuţi pe alţii dar cu condiţia să merite.
Ajutaţi-vă ca să puteţi fi ajutaţi!

| MariuZ a răspuns:

Exprimarea ta e atat de praf incat nici macar nu am reusit sa citesc pana la capat ce vrei. Multumesc ca mi-ai pierdut timpul si mi-ai dat o durere de cap.

| TheForeignConstantin a răspuns:

Si nu numai atat... Ce e stupid (din partea unora) este ca nu au invatat pana acum sa foloseasca Google-ul sau Wikipedia! Exsite pe aici unele intrebari care si-ar gasi raspunsul cu un simplu serach pe net.
Dar ce sa faci; exista multi copii de 12-15 ani care... vor si ei sa se afirme, sa para interesanti, sa stranga fundite.

| ѕα∂ gιяℓ a răspuns:

Ai dreptate...am obsevat si eu asta! nici sa mai apese pe taste nu mai pot! mare lenea... ce sa spun!

| ● Ďعw a răspuns:

Exact.sau raspund la intrebari cu raspunsuri stupide privindute ca pe un inferior...straight facemi se pare nesimtirestraight facenu vrei sa ajuti asta e nu t baga parerea meastraight face eu as vrea sai taxez cumva nu stiu sa numa intre pe site ceva timp.ca nu mi se pare corect atata timp cat eu am nevoie de ajutor si mil dau alti de ce se baga cu rasp ironice.si la timpu meu ajut dand rasp.

| notorious a răspuns:

Pai da normal, pentru ca fiecare trage pentru el asta e lumea in care traim, bun venit in ROMANIA! DAMI SI MIE O fundita!

| chivas21 a răspuns:

happy Eu nu am pus nici`o intrebare pana acum pe TPU si nici nucred ca o sa pun! In schimb stau pe site si raspund la intrebarile oamenilor cele care mi se par importante sau amuzante

| chivas21 a răspuns:

Kongeriket eu as zice sa lasi membrii in pace! Daca nu iti place cum se exprima nu te mai baga, e mai frumos sa ne vedem toti de treaba in situatii de genul asta! Nu e bine sa o facem pe desteptii, postam in limita bunului simt, nu stii din ce zona a Romaniei poate fi dead.and.gone poate asa se vorbeste la ea acolo, asta nu inseamna ca trebuie sa razi de fata cu toata lumea! Poti sa-i dai un mesaj privat si s-a ii zici ce vrei! Cred ca asa e mai civilizat!

| Anecherry a răspuns:

Dupa ce te vezi cu sacii in caruta, nu-ti mai pasa de altceva; dar de ce dai importanta acestor persoane? uita-te cati sunt pe acest site care intr-adevar ii ajuta pe ceilalti, arunca o privire numai in randul expertilor; priveste partea plina, nu cea goala a paharului, mai ales ca e mai mult plin decat gol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DE PE site, nu dupa site...

| paramore a răspuns:

Pai asta ma intreb si eu, unii sunt antipatici pe bune, in loc sa te ajute cu ceva mai mult iti creeaza o stare nasoala, ori te judeca ori fac misto, kata rautate...eu una nu as putea sa fac asa, de pe 9 aprilie d cand am intrat am mai multe rs date decat intr puse, incerc sa ajut cum pot, ca doar d asta se cheama "toti pentru unu", nu? dar nu toata lumea gandeste ca noi

| paramore a răspuns:

Ba atatia destepti pe aici, vai doamne parca ati fi profesori, dk nu va convine ce intr pune fata nu mai intrati, gasiti-va colegi experti in gramatica si vorbiti limba romana corect dk cu prescurtari nu va place, fiti voi inteligenti si nu mai raspundeti la intrebari fara sens, cum ziceti voi.dk v-ati facut timp si ati rs inseamna ca un sens are intrebarea

| paramore a răspuns:

Eu te intelegwinkingma oftica rau astia care se dau destepti, se mai intampla sa greseasca omul, eu de multe ori ma incurc cu tastiera asta si nu mai corectez, cui nu-i place sa nu se uitephbbbbt

| roxana19 a răspuns:

Ai dreptate! Eu sunt noua pe TPU dar imi place si as sta ore in sir sa raspund la orice intrebare!:*

| roro.rebela a răspuns:

Te rog de ce ne faci asta totul e imposibil aici doar intrebari fara logica

| cristyanno1 a răspuns:

Buna! Sa sti ca iti dau dreptate si chiar ai perfecta dreptate!