| MyWorld_3947 a întrebat:

De la cati ani ai voie sa stai in fata (la masina eu am 12 ani )?

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

In mod normal legea spune ca de la 14 ani. Dar sunt unii care pun si copiii de 3 ani in fata si nu-i opreste nimeni, nu le zice nimic. Poti sta fara grija in fatawinking

19 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

De la 12 ani, dar să nu uiţi să-ţi pui centura. happy

| iuliana_5107 a răspuns:

Poi y stiu ca de la 14 ai dupa ce iti eie buletinul
big grin

| MoNsTeR a răspuns:

Pai de la 12big grin(asa mi se pare ca am vazut in cartea de legislatie a lu tati ca o luat amu recent permisubig grin)

| medex3 a răspuns:

Legal de la 14 anihappy. Eu stau cand vreaulaughing)))))Daca un politist te intreaba cati ani ai ii zici ca 14 si ca ti'ai uitat buletinul acasabig grin

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Traim in Romania, deci poti sta cand vrei tu.

| lucib a răspuns:

Eu stiu ca de la 14... dar pe orice drum.

| Danyyyyy a răspuns:

Pei eu stiu ca de la 12

| ALEx_7862 a răspuns:

Gta poti sta in fata. dar sa-ti pui centurahappy

| alina_3473 a răspuns:

De la 14 ani

| Stefan2111 a răspuns:

Eu am inceput sa stau in fata la masina de la varsta de 12 anibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12, deci ai voie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cf noii Legislatii, de la varsta de 12 ani poti sta in fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca de la 12 ani din cate stiu. Eu stau in fata si am 12.Cres ca e ca...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand e un politist si ai peste 8 ani te ascunzi jos si de la 8 in sus zici ca ai 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu dar cred ca de la 12 ani...si eu am tot 12 ani si stau mereu in fata la masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parinti mei zic de la 14 dar eu ma contrazic cu ei. eu zic ca e de la 12 e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam de la 14 ani trebuie sa stai in fata, nu trebuie sa risti////...

| alexutzu01 a răspuns:

De la 12 ani. sigur