| PanaitAnaSofia a întrebat:

De la ce vârstă ar fi potrivit să începi să gătești, dacă îți dorești asta?

Răspuns Câştigător
| Simonasimona1992 a răspuns:

Nu e o varsta predefinita.
Trebuie doar sa fii destul de atent incat sa nu dai foc la casa. Sa nu uiti gazul deschis, sa faci inundatiile sau sa iti tai degetele cand toci o ceapa.
Dar...totul se invata. Bafta!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

15 ani

Bula
| Bula a răspuns:

Impreuna cu parintii sau bunicii poti incepe chiar din gradinita, sa le ajuti.
In clasa 1-a am facut singur papara, snitel si clatite, evident sub supraveghere happy
Mi-a ramas un hobby pe viata sa prepar mancaruri din carne, mai putin supe si ciorbe.

| Freya1 a răspuns:

Orcand simti si esti in stare sa manuiesti ustensile si gazul, cuptorul etc.
Eu la 14 ani am inceput sa gatesc in adevaratul sens al cuvantului.Pana atunci doar fierbeam sau prajeam ceva dar de la 14 faceam supe ciorbe si chesti mai complexe

| MihaiNicu23 a răspuns:

De la o varsta la care te lasa si parintii, 12-13 ani.

| Samariteanul a răspuns:

Din clasa a 7-a am inceput eu sa invat sa gatesc si pot sa-ti zic ca mi-a prins foarte bine pentru ca intr-a 8-a cand aveam examenul si eram putin stresat parintii plecau la tara si ma lasau singur cu banii.Asa eu ma si relaxam si imi si faceam cumparaturile, dupa care imi gateam.Mi-a prins foarte bine.

| RickyxD a răspuns:

Eu am invatat la 9 ani, dar atunci stiam sa fac doar ou placinta snitele si clatite.