| ValyMha a întrebat:

La ce varsta vi-se pare cel mai potrivit sa incepi pentru prima data viata sexuala? (adica vi-se pare normal so o incepi la varsta de 14 ani? )

Răspuns Câştigător
| Kennedy95 a răspuns:

Pentru un baiat nu e nicio problema la 14 ani altii si-o incep de la 12 13 nu-i bai eu unu mi-am inceput-o la 13. Deci mergi fara griji.Bft

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Nu, bineinteles ca nu. Cel mai indicat este sa iti incepi viata sexuala in primul rand atunci cand esti pregatit si in al doilea rand, atunci cand esti sigur ca intre tine si partenera ta exista o relatie stransa, sincera si de durata.
Sfatul meu este sa faci acest pas dupa 17-18 ani.

| Foca a răspuns:

Da si eu am inceput-o la 14 ani. Nu are nimic DAR FAO PROTEJATwinking nu sti cum se scapawinking duna pls

| Georgiana2905 a răspuns:

Donsoara da chiar vrei sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta? Din cate vad eu asa e ca altfel cum puteai vota ca raspuns cel mai bun, pe cel al lui dumitra 15. Ai grija! Ai o singura viata iar ceea ce vrei sa faci, o poti face doar odata ( fiind virgina) iar dupa poti regreta ca "X" nu a fost alesul.

| protos87 a răspuns:

Atat eu cat si sotia am inceput-o dupa casatorie si nu am regretat nici o clipa asta. Chiar a fost cel mai potrivit moment!

| yoanna11 a răspuns:

Normal ar fi sa iti incepi viata sexuala cand esti pregatit atat psihic cat si fizic, si ar trebui sa stiti macar ca sentimentele dintre voi sunt sincere ca sa nu regretati dupa, pasul asta se face cam dupa 4-5 luni de relatie, dar sa stii ca te intelegi bine cu persoana aceea, sa va demonstrati ca tineti unul la altul.Succes:*

| ValyMha explică:

Sunt baiat si mersi pentru rasp happy (foarte folositoare sfaturile)

| Roxysad a răspuns:

Daca esti pregayita de ce nu?

| Alexandru_7007 a răspuns:

Buna, nu. Nu mi se pare perfect normal, sa-ti incepi viata sexuala la varsta de 14 ani. Nu ai rezistenta necesara sa ti-o incepi atat de devreme, nu fa greseala ca toti altii. Incepeti-o dupa 16-17 ani, si-mi vei da dreptate, in legatura cu raspunsul.

Numai bine si multa sanatate!

| dany_2821 a răspuns:

Trebuie sa fi pregatit nu numai fizic, ci si psihic si sufletestebig grin... dar trebuie sa te gandesti si la consecinte. asta depinde de tine...