| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

De o luna de zile nu mai merge unitatea...s-a stricat placa de baza. Am dus-o la reparat si mi s-a spus ca se poate schimba placa de baza, doar ca in scurt timp se va strica. Nici nu stiu ce sa fac, sa o schimb sau sa iau unitate noua. Pretul unei placi de baza din cate stiu este destul... O unitate cam cat costa?

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Cum poate spune cineva ca in scurt timp se va strica si o alta placa? o placa de baza nu e foarte scumpa, poti gasi si pe diferite siteuri second-hand, acuma nu ne-ai spus cat de vechi e calculatorul! dar in orice caz o placa de baza e mult mai ieftina decat o unitate intreaga!

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

N-are de ce sa se strice iar in scurt timp.Decat daca cel care o repara vrea sa te duci iar la el.Aia nu se numeste reparatie.

| Sorinutsu a răspuns:

Salut, daca esti de prin Ploiesti, sau din cate stiu ei trimit si in tara, www.vicomputers.ro, dai la pc sh si acolo ai pentru cu 500 ron cred eu bun la orice jos si orice aplicatie, sa iei alta placa nu se merita, cu banii de pe ea cumperi altul si ai mai multe avantaje, succes